Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 4)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Ambasadori gjerman në përkrahje të Kosovës pas incidentit në Beograd

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, i ka përgëzuar për qëndrimin e matur përfaqëuesit e ICK-së dhe ministrin Valdrin Lluka pas reagimit të një pjesëmarrëseje në audiencë, gjatë prezantimit të bërë. Heldt shkruan se fokusi duhet të jetë te përmbajtja dhe jo te veprimet e keqbërësve. “Pajtohem plotësisht! Komplimente …

Më shumë

Zemra e mërgimtarit lëngon dhe vuan shumë në dhe të huaj

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike([email protected]) Psikologjia është një nga shkencat më interesante që ekzistojnë. Të kuptuarit e shkaqeve të sjelljes sonë, të mistereve të personaliteteve dhe të mendjes, të kuptuarit e proceseve që mbajnë inteligjencën, se si ne zhvillojmë apo zbulojmë se si të përmirësojmë marrëdhëniet tona, janë vetëm disa nga …

Më shumë

Kush është shqiptari që u therë në burgun grek?

Burgjet greke janë ndër burgjet që mbajnë më së shumti të burgosur shqiptarë. Kohët e fundit përleshja mes bandash në ambientet e burgjeve është kthyer si një kasphanë e vërtetë. Jo më larg se mbrëmjen e djeshme një shqiptarë u dhunua nga disa shtetas grek e afrikanë. Së fundmi mediat …

Më shumë

Kush është shqiptari që u therë në burgun grek?

Burgjet greke janë ndër burgjet që mbajnë më së shumti të burgosur shqiptarë. Kohët e fundit përleshja mes bandash në ambientet e burgjeve është kthyer si një kasphanë e vërtetë. Jo më larg se mbrëmjen e djeshme një shqiptarë u dhunua nga disa shtetas grek e afrikanë. Së fundmi mediat …

Më shumë

Vuçiqi i gëzohet zbrazjes së Kosovës kur të ndodhë liberalizimi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq thotë se serbët do t’i gëzohen heqjes së vizave për kosovarët, për shkak se me këtë Kosova do të zbrazet nga shqiptarët. I pyetur nga gazetarët në Golubac, gjatë vizitës Banatit të mesëm, që ta komentojë thirrjen e Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për qytetarët …

Më shumë
Loading...