Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 5)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Kush është shqiptari që u therë në burgun grek?

Burgjet greke janë ndër burgjet që mbajnë më së shumti të burgosur shqiptarë. Kohët e fundit përleshja mes bandash në ambientet e burgjeve është kthyer si një kasphanë e vërtetë. Jo më larg se mbrëmjen e djeshme një shqiptarë u dhunua nga disa shtetas grek e afrikanë. Së fundmi mediat …

Më shumë

Vuçiqi i gëzohet zbrazjes së Kosovës kur të ndodhë liberalizimi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq thotë se serbët do t’i gëzohen heqjes së vizave për kosovarët, për shkak se me këtë Kosova do të zbrazet nga shqiptarët. I pyetur nga gazetarët në Golubac, gjatë vizitës Banatit të mesëm, që ta komentojë thirrjen e Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për qytetarët …

Më shumë

Anton Quni ia mësyn garës për kryetar të LDK-së

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka shpallur kandidaturën për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në një prononcim, Quni ka pranuar se tashmë kandidatura e tij është zyrtare. Ndonëse nuk ka pranuar të jap më shumë detaje, ai ka thënë se pret që gjithçka brenda këtij procesi të jetë transparente. …

Më shumë

Nora Gjakova, e artë në Gjeorgji

Kampionia e Evropës, Nora Gjakova, ka triumfuar në Grand Prixin e Gjeorgjisë, në kategorinë e peshave deri në 57 kilogramë, duke ia fituar Kosovës medaljen e artë të kësaj gare. Në finale, xhudistja kosovare u tregua shumë e fortë për brazilianen Rafaela Silva, të cilën e mposhti me ippon. Po …

Më shumë

Amerika kërcënon direkt Rusinë! Vendosja e trupave ruse në Venezuelë, është një kërcënim i drejtpërdrejtë për SHBA-në

Washingtoni do të konsiderojë vendosjen e “lojtarëve të jashtëm jashtë hemisferës perëndimore” në Venezuelë, si një kërcënim i drejtpërdrejtë për paqen dhe sigurinë”, tha këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Shteteve të Bashkuara John Bolton. Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i presidentit amerikan John Bolton ka paralajmëruar vendet “të jashtme të hemisferës …

Më shumë