Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 5)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Anton Quni ia mësyn garës për kryetar të LDK-së

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka shpallur kandidaturën për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në një prononcim, Quni ka pranuar se tashmë kandidatura e tij është zyrtare. Ndonëse nuk ka pranuar të jap më shumë detaje, ai ka thënë se pret që gjithçka brenda këtij procesi të jetë transparente. …

Më shumë

Nora Gjakova, e artë në Gjeorgji

Kampionia e Evropës, Nora Gjakova, ka triumfuar në Grand Prixin e Gjeorgjisë, në kategorinë e peshave deri në 57 kilogramë, duke ia fituar Kosovës medaljen e artë të kësaj gare. Në finale, xhudistja kosovare u tregua shumë e fortë për brazilianen Rafaela Silva, të cilën e mposhti me ippon. Po …

Më shumë

Amerika kërcënon direkt Rusinë! Vendosja e trupave ruse në Venezuelë, është një kërcënim i drejtpërdrejtë për SHBA-në

Washingtoni do të konsiderojë vendosjen e “lojtarëve të jashtëm jashtë hemisferës perëndimore” në Venezuelë, si një kërcënim i drejtpërdrejtë për paqen dhe sigurinë”, tha këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Shteteve të Bashkuara John Bolton. Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i presidentit amerikan John Bolton ka paralajmëruar vendet “të jashtme të hemisferës …

Më shumë
Loading...