Kryefaqja / Uncategorized

Uncategorized

Makthi i Vulinit: Ushtria e Kosovës mund ta rrokullisë Ballkanin

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandër Vulin, ka thënë se Kosova nuk mund të ketë ushtri. “Të të pasur ushtri, fillimisht duhet të për qenë shtet”, ka thënë Vulin, shkruan Tv Most, përcjell Klan Kosova. “Me sa dimë ne Kosova është territor nën administrimin e Kombeve të Bashkuara në pajtueshmëri …

Më shumë

VIDEO/ Nora Gjakova gjunjëzon rusen në finale, fiton të artën në Abu Dhabi

Nora Gjakova ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Slamin e Abu Dhabit. Në finale ajo ka mposhtur me lehtësi xhudisten ruse Anastasiia Konkina. Në kategorinë 57 koligramë Gjakova e fitoi finalen me Ippon. Medalje të argjendtë sot në Abu Dhabi kanë rrëmbyer edhe Majlinda Kelmendi e Distria Krasniqi.

Më shumë

Kryetari i LSHB-së, Kastriot Berishaj ndërton shtëpi për një familje në nevojë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe autori i librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar”, z. Kastriot Berishaj, ditën e sotme ka ndërmarrë një nismë humanitare, ku ka vendosur t’i ndërtojë shtëpinë një veprimtari për Shqipëri të Bashkuar. Është fjala për Besart Fejzullahun nga Drenasi, të cilit i kanë …

Më shumë

Perandoria Osmane ngriti male me kufoma shqiptarësh!!!

Ekzaltimi fetar i një lufte që perceptohej si luftë e shenjtë kundër të pafeve, kur Perandoria Osmane ngriti male me kufoma shqiptarësh, që shërbenin si legjitimim e përligjje e pushtimeve. Në librin “Kronikat e Tursun Beut”, vijnë dëshmi të panjohura nga kronikani i Sulltan Mehmetit II, pushtuesit të Kostandinopojës, Ballkanit …

Më shumë

Aktivistë të LSHB-së vizituan At Nikolla Markun

Gjatë ditës së sotme, një grup atdhetarësh i prirë nga Koordinatori i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar – Dega Tiranë, z. Frrok Bardhi vizituan At Nikolla Markun në Kishën Shën Meria në Elbasan.  Vizita e sotme ishte vazhdimësi e kontakteve të vazhdueshme pas njoftimeve se jeta e At Nikolla Markut …

Më shumë
Loading...