Kryefaqja / TË NDRYSHME (page 10)

TË NDRYSHME

Fara e zeze ilaçi që shëron çdo sëmundje

SHËRIMI I PROBLEMEVE TË ZEMRES: Merrni 1/2 lugë vaj të farës së zezë të përzier me ndonjë pije të nxehtë ,te pihet përditë në mëngjes kjo do të bëjë të zgjerohen venat dhe arteriet. Shmangni ushqimet me yndyrë 2-* PËR SHËRIMIN E KOKË DHEMBJES: Ibnul Kajjimi në Librin e tij …

Më shumë

Konsumoni ujin sapo zgjoheni në mëngjes

Ju tashmë e dini se konsumimi i 7-8 gotave ujë çdo ditë është shumë e rëndësishme për shëndetin tuaj. Por, është edhe më e rëndësishme të pini një gotë uji sapo të zgjoheni në mëngjes, sepse kjo mund të ndihmojë në trajtimin e problemeve të ndryshme shëndetësore, dhimbjet e ndryshme, …

Më shumë

Çfarë i ndodhë trupit kur pini ujë me limon çdo mëngjes?

Uji me limon është një nga pijet më të shëndetshme që mund t’i konsumoni në mëngjes. Kjo pije freskuese ofron shumë përfitime shëndetësore, dhe është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur: vetëm shtrydheni gjysmë limoni në një gotë me ujë të vakët. Limonët janë të mbushur me vitaminë C, magnez, …

Më shumë

Faik Konica kritikonte Ismail Qemalin: “I korruptuar nga shpirti e nga zakonet, pa ideal dhe pa parime, i gatshëm për të gjitha kompromiset”

Faik konica ka dhënë një intervistë për “Universul” më 10 janar 1914, ku është pyetur për Ismail Qemalin dhe Esat Pashën, ndërsa përgjigja e tij nuk ka qenë pozitive. Cila është situata e brendshme politike në Shqipëri, a ekzistojnë atje parti politike dhe cilat janë programet dhe pikëpamjet e tyre? …

Më shumë

Si t’i pastroni mushkëritë kur ta lini duhanin

Lënia e duhanit është hapi i parë drejt shëndetit më të mirë, mirëpo është fakt që pirja shumëvjeçare e duhanit lë pasoja. Hulumtimi ka treguar që njerëzit e rritur, të cilët kanë ngrënë dy domate dhe më shumë se tri mollë në ditë kanë ngadalësuar efektet negative në mushkëri, në …

Më shumë
Loading...