Kryefaqja / LAJME

LAJME

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar: FTESË

LSHB ju bënë thirrje të gjithë shqiptarëve që kan mundësi të marrin pjesë në protestën e paralajmëruar më Daten 17-06-2020 në ora 11:00 të marrin pjesë para konzullatës greke në qytetin heroik të Gjirokastrës.Greqia përmesë rrjetit të instaluar në jugun e Shqipërisë përditë e cenon dhe pretendon jugun e Shqipërisë …

Më shumë

Haziri: S’kemi problem për vota, LDK sot cakton ministrat

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se i ka numrat që i duhen për të votuar qeverinë në krye me Avdullah Hotin. Nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Haziri ka folur edhe për ministrat e LDK’së në qeverinë e re. Qeveria e re e drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të …

Më shumë

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga Presidenti i Sh.B.A. Donald Trump gjatë fundjavës, sepse Moska vazhdon të shkel ligjin ndërkombëtar, tha Kryeministri Justin Trudeau të hënën. “Rusia u përjashtua nga G7 pasi pushtoi Krimenë disa vjet më parë, dhe mosrespektimi i …

Më shumë

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Kryeministri Rama nëpërmjet një statusi në Twitter bëri më dije se mauneve shqiptare në pikën kufitare me Kosovën u ishte vendosur tarifë për të dezinfektuar kamionët. Pas statusit të Ramës është marrë vendimi për anulimin e tarifës. Njoftim: Pezullohet kontrata për dezinfektimin e kamionëve që vijnë në Republikën e Kosovës. …

Më shumë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë, ku ndalohen dokumentet për produktet bujqësore dhe industriale që përdorin emra të vendeve ose përmbajnë elemente të tjera në kundërshtim me Kushtetutën e Republikën e Kosovës dhe legjislacionin në fuqi. Ky …

Më shumë
Loading...