Kryefaqja / LAJME (page 11)

LAJME

Pushka, bomba e armë të tjera gjenden në veri të Mitrovicës

Disa murtaja dore, pushkë automatike, bomba, si dhe sasi e konsiderueshme e municionit, janë gjetur sot nga hetuesit policorë në një shtëpi në fshatin Borovo afër Leshakut në veri, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas këtyre burimeve, ky armatim është gjetur sot gjatë një aksioni të njësitit anti-drogë, i …

Më shumë

Tronditen tregjet e aksioneve, rënie në bursën e Nju Jorkut

Tregjet e aksioneve vazhdojnë të jenë të tronditura nga përhapja e virusit COVID-19 dhe ndikimi i kësaj pandemie në ekonomi. Bursa në Nju Jork u pezullua për 15 minuta për shkak se treguesi S&P 500 ra më shumë se 7 përqind në hapje. Po shtohet frika se përhapja e koronavirusit …

Më shumë

Apel nga shqiptaro-amerikanët

Ne të poshtënënshkruarit, aktivistë të komunitetit shqiptaro-amerikan, me përvoja disadekadëshe në forcimin e bashkëpunimit dhe të përkrahjes së ShBA-së për Kosovën dhe shqiptarët në Ballkan, nëpërmjet kësaj letre rishprehim besimin se lidhja mes ShBA-së dhe shqiptarëve mbetet miqësore, e dëshmuar dhe e vendosur që të bëhet edhe më e qëndrueshme. …

Më shumë

Lajmi i fundit: Anulohet ndeshja Maqedoni-Kosovë

Gazetari, Arlind Sadiku përmes një postimi ka bërë të ditur që ndeshja në mes Kosovës dhe Maqedonisë do të shtyhet. Sadiku ka treguar që këto informata i janë bërë të ditura nga një burim brenda UEFA-s, dhe ndeshja pritet të shtyhet për një datë të pacaktuar. Po ashtu gjatë ditë …

Më shumë

Vdes edhe një grua në Shqipëri: Dyshohet nga coronavirusi

Një 72-vjeçare ka gjetur vdekjen mbrëmjen e kaluar në qendrën shëndetësore të Mamurrasit në Kurbin. E moshuara nga Mamurrasi ka shkuar në gjendje të rëndë shëndetësore me shenja gripale dhe ka ndërruar jetë. Pritet përgjigjia e analizave, pasi ka dyshime për koronavirus. Ky fakt ka shqetësuar dhe personelin mjekësor të …

Më shumë
Loading...