Kryefaqja / LAJME (page 11)

LAJME

Bilanci nga tërmeti, 105 qytetarë të lënduar, 15 më rëndë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë një bilanc provizor të personave që kanë marrë ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimeve që kanë marrë nga lëkundjet sizmike që goditën vendin tonë pasditen e së shtunës.  Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 105 persona kanë marrë shërbim mjekësor për lëndimet që kanë pësuar, 74 prej …

Më shumë

E jashtëzakonshme: Florian Marku triumfon në Londër

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka fituar me vendim unanim të gjyqtarëve meçin ndaj çekut, Miroslav Serban, të zhvilluar të premten mbrëma në Londër. Marku triumfoi pas gjashtë raundeve të zhvilluar në sallën “York Hall” të kryeqytetit britanik. Kundërshtari i Markut, 28 vjeçari Serban, në karrierën e tij në boks ka …

Më shumë

VIDEO/ Kështu po i trajnon ushtria amerikane ushtrinë e Kosovës

Në kazermën „Ushtarët e NATO-s“ të Brigadës për Reagim të Shpejtë në Istog, u mbajt gara ,,Ujku Garues 2019“. Ujku Garues është një garë e shkathtësive ushtarake e organizuar nga Brigada e Reagimit të Shpejtë, e cila është e fokusuar në këto disiplina: Vrapim 3km, Hedhja e granatës së dorës …

Më shumë

Mbrëmja e Florian Markut, Londra “vishet” kuqezi!

I pamposhturi Florian Marku rikthehet mbrëmjen e së premtes në ring dhe kjo vlerësohet si ndeshja më e rëndësishme e karrierës së tij. Boksieri shqiptar do të ndeshet ndaj çekut Miroslav Serban në “York Hall” në Londër, e cila pritet të jetë e tejmbushur pasi biletat janë shitur ditë përpara. …

Më shumë
Loading...