Kryefaqja / LAJME (page 12)

LAJME

Mbyllja e shkollave në veri përplas Veliun me Gjuriqin

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës që udhëhiqet nga Agim Veliu dhe zyra e ashtuquajtur për Kosovën në qeverinë e Serbisë kanë dhënë versione të ndryshme sa i përket mbylljes së shkollave në veri të vendit, pas vendimit që mbrëmë mori qeveria. Nga MPB-ja kanë bërë të ditur se …

Më shumë

Amerika godet përsëri Serbinë për vëllezërit Bytyqi

Departamenti i shtetit Amerikan ka publikuar raportin vjetor për të drejtat e njeriut në botë, e përveç shteteve tjera ballkanase u shqyrtua edhe Serbia, që u vlerësua se ka bërë hapa prapa në lirinë e shprehjes dhe atë të mediave. Kritika e dyshime për angazhimin e pushtetit serb rreth zbardhjes …

Më shumë

Osmani: Tarifa dhe Thaçi duhet të hiqen njëkohësisht

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim në seancën e sotme të Kuvendit në lidhje me raportet Kosovë-SHBA. Ajo tha se tarifa ndaj mallrave serbe dhe Presidenti Hashim Thaçi duhet të hiqen njëkohësisht. “Tarifa duhet të hiqet në të njëjtën kohë me Presidentin Hashim Thaçi. Sepse …

Më shumë

Koronavirusi

Te nderuar qytetare e kuptoj qe tashme edhe nga informacionet zyrtare ky virus ka arritur deri ne vendin tone. Si cdo virus pavaresisht se si eshte i modifikuar ky ka memorje te shkurter dhe efektet fatale i shkakton vetem ne njerez me imunitet dhe pergatitje psikologjike te ulet. Qe mos …

Më shumë
Loading...