Kryefaqja / LAJME (page 13)

LAJME

Molliqaj: Kurti do të shkarkohet, e them me bindje të thellë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka paralajmëruar se kryeministri i vendit, Albin Kurti, do të shkarkohet shpejt nga posti i tij. Molliqaj ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se nuk beson se do të zbatohet paralajmërimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për tërheqjen e trupave ushtarake …

Më shumë

Për 7 milionë ton naftë, shteti nuk merr asnjë taksë. Ku shkuan 10 miliardë USD të “arit të zi” të nëntokës

Engjëll Musai Drejtor i Gazetës “Telegraf” Shqipëria vlerësohet si një nga vendet më të pasura të Evropës në rezervat hidrokarbure në shelfin kontinental me një rezervë deri në 220 milionë fuçi dhe 5.7 miliard metra kub gaz natyror. Sipas Shoqatës Shqiptare të Energjisë (AEA), Shqipëria vlerësohet të ketë rezerva deri …

Më shumë

Kurti: Me Thaçin takohem vetëm nëse ai e bënë këtë gjë

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me Shoqatën e të Burgosurve Politik është deklaruar për medie. Kurti ka treguar se do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, vetëm nëse presidenti i referohet si kryeministër. “Unë kam kërkuar që para se të shkojë në konferencë në Munih të takohemi dhe të bisedojmë …

Më shumë

Thaçi për Kurtin: Frikacak dhe i paaftë në raport me taksën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar kritika ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti, për qasjen e tij destruktive, ka akuzuar atë se po tregohet frikacak dhe i paaftë, meqë sipas tij, shefi i ekzekutivit as nuk e heq tarifën e as nuk po e vendos reciprocitetin. Presidenti Thaçi, gjatë pjesëmarrjes në …

Më shumë
Loading...