Kryefaqja / LAJME (page 18)

LAJME

Haradinaj: Albin mashtruesi u dorëzua para Serbisë

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj vendimit për largimin e taksës nga ana e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.  Haradinaj vendosi taksën në kohën sa ishte kryeministër ndaj produkteve serbe dhe boshnjake, për shkak të lobimit të Serbisë për mospranim të Kosovës në organizata ndërkombëtare.  “Sonte Albin Mashtruesi …

Më shumë

Haradinaj: Jam për shkarkimin e Thaçit, por edhe për rrëzimin e Kurtit

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka komentuar publikimin e dokumentit Thaçi-Rasmussen të cilën e bëri publike kryeministri Albin Kurti. “Unë jam për shkarkimin e Thaçit sot, por edhe dërgimin e Kurtit në zgjedhje”, ka thënë Haradinaj për Telegrafin. Haradinaj shtoi se qasja e Kurtit është e dëmshme për vendin, duke …

Më shumë

Reagon Arbana Xharra: Çfarë po kërkon Naim Tërnava para nxënësve të klasës së tretë, ai nuk është ekspert

Publicistja Arbana Xharra, ka reaguar pasi myftiu Naim Tërnava ka mbajtur ligjërata para nxënësve në shkollën ‘Xhemal Mustafa’ në Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.  Xharra ka deklaruar se Naim Tërnava nuk ka vlera kulturore dhe nuk është ekspert i çështjeve ndëretnike e as i kulturave për të mbajtur ligjërata para nxënësve të …

Më shumë
Loading...