Kryefaqja / LAJME (page 20)

LAJME

Mijëra qytetarë në vit heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës

Më shumë se pesë mijë qytetarë të Kosovës, sipas të dhënave zyrtare, kanë hequr dorë nga nënshtetësia kosovare vetëm në vitin 2019. Kjo shifër po konsiderohet shqetësuese, pasi që nënkupton që këta persona nuk e shohin Kosovën më si shtet të tyre. Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të …

Më shumë

Shqiptari nga Kosova zgjidhet deputet në Parlamentin e Hamburgut

Kandidati i Partisë Socialdemokrate (SPD) me origjinë nga Pozharani i Vitisë në Kosovë, bëhet deputeti i parë me origjinë shqiptare në Parlamentin e Hamburgut. 35-vjeçari është një afaristë i njohur në Hamburg. Sami Musa ka kandidaur në listën e Partisë Socialdemokrate, e cila në zgjedhjet e ditës së dielë (23 …

Më shumë

I tredhuri n’tru Nasim Haradinaj: Ibrahim Rugova ishte një tradhtar

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UÇK), Nasim Haradinaj, e ka quajtur ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovën tradhtar. Ai ndërsa ka folur për T7 përmes lidhjes telefonike, ka thënë se Rugova gjatë luftës kishte shkuar në Beograd për t’i ndalë bombardimet. “Rugova …

Më shumë

Pasuria e fshehur e katër liderëve: Kadri Veseli 100 milionë, Thaçi 80, Limaj 82, dhe Ramushi 68 milionë dollarë!

Një gazetar nga Kosova e ka komentuar një informacion që mban shenjën si dokument topsekret, i cili bart informacionet për pasuritë e fshehura në Bankën e Qipros të katër liderëve më famoz në Kosovë, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Fatmir Limajt dhe Ramush Haradinajt, shkruan “Bota sot”. Informacion burimor është një …

Më shumë

Një shqiptare e prekur nga koronavirusi, e konfirmon nëna e saj

Italia prej pak ditësh është në alarm prej koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur. Midis të prekurve raportohet se është edhe një shqiptare, këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një statusi në Facebook, nëna e saj, lajmin e kanë konfirmuar …

Më shumë
Loading...