Kryefaqja / LAJME (page 23)

LAJME

Fitorja e dytë radhazi, Kosova U19 mposht edhe Greqinë

Përfaqësuesja U19 e Kosovës ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë në turneun ‘ROMA CAPUT MUNDI’, transmeton Gazeta Metro. ‘Dardanët’ e rinj shënuan fitore minimale ndaj Greqisë në një ndeshje jashtëzakonisht të fortë dhe cilësore. Heroi i kësaj ndeshje ishte Venhar Hyseni, i cili e shënoi golin e vetëm …

Më shumë

“Mungesa e punëtorëve”, Rama: Do t’i sjellim nga jashtë

I kthyer nga Brukseli, ku Shqipëria arriti të mblidhte 1,15 miliardë euro, Kryeministri Rama shkoi në Durrës, ku inspektoi punimet për riparimin e dëmeve, në godinat ku nevojiten meremetime të thella. Mungesa e krahut të punës ishte shqetësimi që i përcollen firmat e ndërtimit. Ndërsa Kryeministri pohoi se kjo do …

Më shumë

Vdes nëna e katër djemve dëshmor nga Drenica

Ka ndërruar jetë, Abide Sejdiu, nëna e katër dëshmorëve nga Qirezi, Abide Sejdiu. Abide Sejdu, humbi katër djemtë e saj në betejen e Qirezit në vitin 1998. Varrimi i saj bëhet sot në varrezat e fshatit Qirez prej orës 15:00.Abide Sejdiu, ishte nëna e 4 dëshmorëve: Beqir Sejdiut, Bekim Sejdiut, …

Më shumë

Rita Ora uron 12 vjetorin: Urime Kosova jonë

Nuk mungon urimi i Rita Orës për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është përkujdesur që të bëjë urimin e saj për ditën e Pavarësisë së Kosovës, vendit të saj të lindjes. Rita ka postuar një video të skenave nga videoklipi i saj …

Më shumë
Loading...