Kryefaqja / LAJME (page 28)

LAJME

Koha e Albin Kurtit erdhi/ Albin Kurti-kryeministër i ri i Kosovës

kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tashmë zyrtarisht ka marrë pozitën e kryeministrit të Kosovës. Me 86 vota për e 10 abstenime kjo qeveri është zgjedhur. Ky kabinet nuk është votuar nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lista Serbe dhe Nisma Socialdemokrate. Kabineti qeveritar i Kurtit …

Më shumë

SAMI MUSA, KANDIDATI I PARË SHQIPTAR NË ZGJEDHJET NË HAMBURG

Sami Musa është kandidat i parë shqiptar për deputet në parlamentin e Hamburgut në zgjedhjet që do të zhvillohen me 23 Shkurt. Ai do të garojë në listën e Partisë Social Demokrate – SPD-së. Samiu vjen nga një familje patriotësh dhe cilësohet si njeri mjaft i përshtatshëm për ta përfaqësuar …

Më shumë
Loading...