Kryefaqja / LAJME (page 280)

LAJME

Lekaj: Haradinaj nuk e ka ndërmend të heq taksën ndaj Serbisë

Ministri i Infrastrukturës, njëherësh nënkryetar i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se kryeministri Haradinaj as nuk e ka ndërmend të heq taksën ndaj Serbisë. Lekaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në  RTV Dukagjini, ka thënë se nuk do t’i plotësohen dëshirat Beogradit që të largohet taksa. “Haradinaj është që …

Më shumë

Ziadin Sela ndau “Abetare” të unifikuara për fëmijët shqiptarë të fshatrave të Velesit dhe Çashkës

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela ka qëndruar sot në fshatrat e komunave të Velesit dhe Çashkës, ku është njohur drejtpërdrejt me problemin e mungesës së mësimit në gjuhën shqipe për nxënësit shqiptarë të këtyre vendbanimeve, informon INA. Ai ka vizituar sidomos fshatrat Starigrad dhe Banjicë, ku fëmijët …

Më shumë

Investitorët gjermanë: Ja arsyet pse nuk vijmë në Shqipëri

Korrupsioni në nivele të larta, sistemi i drejtësisë që nuk krijon garanci për investime dhe infrastruktura e dobët, janë faktorët kryesorë që trembin investitorët europianë të bëjnë biznes në Shqipëri. Deklarata vjen si konkluzion i një vizite dyditore në Tiranë të përfaqësuesve të biznesit nga Gjermania dhe vendet nordike. Eksperti …

Më shumë
Loading...