Kryefaqja / LAJME (page 29)

LAJME

Gjergji kërkon që Kosova të bëhet pjesë e protektoratit amerikan

Seremb Gjergji i ka dërguar një letër Presidentit të SHBA-së, Donald Trump duke prezantuar idenë për zgjidhjen e përfundimtare të çështjes së Kosovës, duke propozuar që Kosova të hyjë nën protektorat amerikan për 100 vitet e ardhshme. Letra e Seremb Gjergjit: Kosova nën Mbrojtjen/Protektoratin Amerikan 100 vjeçar është zgjidhja e …

Më shumë

Hoxha nga Peja: Burka të ndalohet, është adet arab

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi, po thotë se burka duhet të ndalohet sepse është adet arab dhe se nuk është rit fetar. Sipas hoxhës, nuk ka ajet kuranor apo hadith që urdhëron diçka të tillë. Ky reagim i hoxhës erdhi pas lajmit që u publikua nga Gazeta Express se si …

Më shumë

FOTO/ Tifozja më seksi e Kombëtares ‘provokon’ nga Sardegna

Ajo është një nga vajzat më simpatike që ka hyrë në shtëpinë e spektaklit “Big Brother” dhe njëkohësisht tifoja më seksi e kombëtares shqiptare. Po flasim për modelen Rike Roçi, e cila vijon pushimet në Sardegna të Italisë. Nga ishulli i famshëm italian Rike poston herë pas here foto në …

Më shumë

Gjërsa ishin gati ta rrëzonin qeverinë, fillojnë përçarje të thella mes opozitës

Derisa nevojiteshin pak vota për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” partitë opozitare kanë filluar ta akuzojnë njëra-tjetrën se kanë ndryshuar qëndrim për mocionin e votëbesimit. Drejtues të Partisë Socialdemokrate thonë se LDK-ja dhe LVV-ja nuk e kanë seriozisht iniciativën. Në kohën kur flitej vazhdimisht se qeveria “Haradinaj” është gati të rrëzohet …

Më shumë
Loading...