Kryefaqja / LAJME (page 299)

LAJME

Qytetarët e Gjakovës protestojnë kundër peligrinëve serb

Qytetarët e Gjakovës të cilët ende po i kërkojnë familjarët e tyre të pagjetur, kanë paralajmëruar protestë me 6 janar, ditën kur pritet që qytetarë serbë të kryejnë pelegrinazh në këtë qytet. Nëpërmjet Facebook-ut, ata kanë bërë thirrje për protestë, siç kanë thënë “jo se kanë problem me pelegrinazhin, por …

Më shumë

Foto e rrallë! Momenti kur Esat Pasha dorëzoi Shkodrën, në vitin 1913

Për herë të parë fmimages.net publikon një fotografi të rrallë dhe historike, e cila është botuar në gazetën angleze “THE SHPERE”, në vitin 1913. Në foto shihet Esat Pasha, Princi malazez Danilo Aleksandar Petrović-Njegoš dhe oficeri i lartë malazez Radomir Vešović, gjatë takimit të tyre për dorëzimin e Shkodrës, Malit …

Më shumë

Kush janë 2 shqiptarët që u arratisën nga burgu në Athinë

Mediat greke kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve të cilët u arratisën nga burgu i sigurisë së lartë në Koridhalo të Athinës. Mediat greke bëjnë me dije se dy shqiptarët e arratisur janë Elvis Pepa dhe Leonard Pepa ( në foto). Ata ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje ndaj të …

Më shumë

Zëvendësministri serb ndalohet në Merdare, reagon Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se është ndaluar në pikën kufitare në Merdare, nënkryetari i Partisë Liberale të serbëve të Kosovës si dhe zëvendësministri në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Boban Stankoviq. Haradinaj ka thënë se me këtë veprim po vazhdojnë provokimet dhe qasja jokonstruktive …

Më shumë
Loading...