Kryefaqja / LAJME (page 30)

LAJME

Pasi e armatosën Serbinë, ambasadori rus paralajmëron Kosovën

Njësoj sikurse Serbia, edhe Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organizatat ndërkombëtare.  Këtë e ka thënë ambasadori i ri rus në Beograd, Botsan Kharchenko, në një takim me ministrin e Brendshëm të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.Siç shkruan N1, Kharchenko ka thënë se Rusia …

Më shumë

BKH, nënë akuzë për korrupsion 1 ish Kr/ministër, 26 ministra, 76 deputetë…

KMA NEWS Nga Geta Kaloçi Skënderi Trend i ngjashëm në rajon, valë arrestimesh edhe në rradhët e politikës sonë!Lajmet e fundit në Rumani njoftojn dorëheqjen e prokurorit të përgjithshëm Tiberiu Nitu pas akuzave për korrupsion nga Direktorati Kombëtar Antikorrupsion për përfitim abuziv të eskortës policore në një çështje kriminale kundër ish ministrit të …

Më shumë

Boks, Senad Gashi fiton titullin europian UBF

Fundjava që lamë pas ka konfirmuar një tjetër kampion shqiptar të boksit. Senad Gashi fitoi titullin e kampionit europian për peshat e rënda, në versionin UBF. 29-vjeçari nga Peja mposhti me lehtësi rivalin boshnjak. Senad Gashit i mjaftuan vetëm 50 sekonda në ring për të triumfuar, ndërsa tashmë kampioni që …

Më shumë

Sot bëhen 106 vjet nga Konferenca e Londrës

Sot mbushen 106 vjet nga përfundimi i punimeve të Konferencës së Londrës, në të cilën u vendos përgjysmimi i trojeve shqiptare dhe fati i tyre. Konferenca e Ambasadorëve filloi punimet në dhjetor 1912, duke vazhduar deri më 29 korrik 1913. Ajo mund të ketë qenë përcaktuese e të ardhmes së …

Më shumë

Jepet leja: Shtatorja e Skënderbeut në qëndër të Ulqinit

Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut do të vendos në rrethrrotullim, në qendër të qytetit, tek ndërtesa e Komunës së Ulqinit. Këtë lajm për Portalin Ul-info e vërtetoi kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq, i cili shtoi se për këtë gjë u fitua pëlqimi i Ministrisë së Kulturës. Edhe bulevardi …

Më shumë
Loading...