Kryefaqja / LAJME (page 302)

LAJME

Emigrantët protestë para Kryeministrisë kundër krimit e varfërisë

Ashtu siç kishin paralajmëruar, emigrantët shqiptarë kanë nisur protestën e tyre para godinës së kryeministrisë. Ndonëse Drejtoria e Policisë së Tiranës nuk ka dhënë leje për protestën, emigrantët po përcjellin mesazhe kundër krimit, korrupsionit dhe varfërisë në vend. Protestës i janë bashkuar edhe një grup studentësh si dhe banorët e …

Më shumë

Lorik Cana tregon arsyen pse la Italinë dhe po jeton në Shqipëri

Ai e “braktisi” fushën e lojës pas përfundimit të kampionatit europian dhe të njëjtin vendim ka marrë edhe për Italinë. Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, prej pak muajsh jeton në Shqipëri dhe arsyeja është angazhimi në bamirësi dhe fondacioni i hapur prej tij. Ishte kjo arsyeja që e bëri …

Më shumë
Loading...