Kryefaqja / LAJME (page 318)

LAJME

HARADINAJ I PËRGJIGJET MOGHERINIT: NUK DO TË KETË HEQJE TË TAKSËS

Qeveria e Kosovës nuk do të bëjë kompromis me BE-në edhe pasi Frederica Mogherini po ofron që në këmbim të heqjes së taksës ndaj Serbisë emërtimi i shtetit tonë, UNMIK të zëvendësohet me Kosovo*. Një përgjigje me shkrim për Mogherinit pritet t’i dërgohet gjatë ditës së hënë, përmbajtja e së …

Më shumë

Sonja Biserko: Serbia është fajtore për kaosin në Ballkan

Beogradi nuk është pajtuar me largimin e Malit të Zi dhe në të gjitha menyrat është duke u përpjekur për të provokuar kaos me ndihmën e aktorëve lokalë. Kryetarja Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi, Sonja Biserko, beson se qëndrimi i Serbisë ndaj fqinjëve të saj …

Më shumë
Loading...