Kryefaqja / LAJME (page 319)

LAJME

Walter Glos: Nga Shqipëria po ikën populli, do mbetet vetëm qeveria

Protesta e studentëve shqiptarë ka bërë jehonë në shumë media ndërkombëtare. Së fundmi kjo protestë është raportuar edhe nga radioja publike gjermane, “DeutschlandFun”. Kjo radio ka intervistuar drejtuesin e Fondacionit “Konrad Adenauer” në Shqipëri, Walter Glos. Glos është shprehur se studentët po përpiqen që t’i mbajnë organizimet dhe protestat të …

Më shumë

Gjermania jep alarmin për Shqipërinë, ajo që paralajmërohet është e tmerrshme

Protesta e studentëve shqiptarë ka bërë jehonë në shumë media ndërkombëtare. Së fundmi kjo protestë është raportuar edhe nga radioja publike gjermane, “DeutschlandFun”. Kjo radio ka intervistuar drejtuesin e Fondacionit Konrad Adenauer në Shqipëri, Walter Glos. Glos është shprehur se studentët po përpiqen që t’i mbajnë organizimet dhe protestat të …

Më shumë

Kuvendi i Kosovës kalon rezolutën për dialogun me Serbinë

Pas vonesës për nisje të seancës së jashtëzakonshme deputetët i dhënë dritën jeshile rezolutës së PSD-së për dialogun me Serbinë. Me 61 deputetë në sallë, me 59 vota pro, asnjë kundër dhe 2 abstenime, Kuvendi i Kosovës i tha po rezolutës për dialog, raporton lajmi.net. Dy partitë opozitare Lidhja Demokratike …

Më shumë
Loading...