Kryefaqja / LAJME (page 32)

LAJME

28 VJET NGA SULMI I PARË I FORCAVE SERBE NDAJ FAMILJES JASHARI

Sot mbushen 28 vjet nga sulmi i parë i forcave të armikut kundër familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në Prekaz. 28 vjet më parë, forca të shumta serbe fillojnë një sulm të armatosur ndaj familjes Jashari në Prekaz, por pas një rezistence të fuqishme të kësaj familje, ato u …

Më shumë

Arrestohet Haxhi Hoti pasi kërcënoi Albin Kurtin

Policia e Kosovës ka arrestuar antëtarin e Nismës, Haxhi Hoti, pasi në një postim në rrjetin e tij social “Facebook” ka kërcënuar Albin Kurtin. Insajderi përmes burimeve të saja ka mësuar se Hoti rreth orës 3:00 të mëngjesi, Hoti është arrestuar nga Policia. Hoti ka thënë se “Albin Kurti duhet …

Më shumë

“Medvegja është e izoluar, shqiptarët të persekutuar”, mesazhi i fortë i asambleistit për “Mini-Shengenin”

Asambleisti dhe veprimtari nga Medvegja, Muharrem Salihu përmes një thirrje publike ka kërkuar që Medvegja të mos harrohet dhe anashkalohet. Ai këtë reagim e ka bërë duke marrë si shkas qëndrimin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, lidhur me projektin e mini-shengenit ballkanik dhe rolin e Tiranës. Shqipëria …

Më shumë
Loading...