Kryefaqja / LAJME (page 330)

LAJME

Qëndrimi i Qeverisë së Kosovës nuk ka ndryshuar. Qeveria i përgjigjet Mogherinit: Taksa hiqet në momentin kur Serbia e njeh Kosovën

Qëndrimi i Qeverisë së Kosovës nuk ka ndryshuar sa i përket vendimit për taksën 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnja. Kontaktuar së fundi nga Klan Kosova, nga zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj pavarësisht kërkesave të Federica Mogherinit, shefes për Politikë të Jashtme të Bashkimit Europian …

Më shumë

Pas studentëve, në protestë banorët në Lezhë, Kavajë e Shkodër

Protesta në gjithë Shqipërinë, duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama. Pas studentëve në Tiranë në protesta kanë dalë edhe banorët në Kavajë, Shkodër, Vaun e Dejës dhe në Lezhë. Në superstradën Lezhë-Shkodër fermerët kanë bllokuar rrugën me thirrje kundër qeverisë, që sipas tyre i ka vërfëruar. Kushtete vështria ekonomike, …

Më shumë

KOSOVA ME USHTRI SI ÇDO SHTET I RAJONIT

Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, njëherësh kryetar i degës së kësaj partie në Gjakovë, Fazli Hoxha, ka thënë se vendin e ndajnë edhe pesë ditë nga vendimi historik që do të merr Kuvendi i Republikës së Kosovës për transforimin e FSK-së në ushtri. Ai përmes një postimi në llogarinë …

Më shumë

Turp: Dogana e kap një kosovar duke kontrabanduar mallëra serbe

Zyrtarët Doganorë të Kosovës kanë arritur të kapin një furgon të ngarkuar plotë me pije jo-alkoolike që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia, transmeton gazetametro.net Sipas një njoftimi, rreth orës 11:00 njësitet e Doganës kanë ndaluar një veturë për kontroll të detajuar e drejtuar nga një shtetas kosovar/shqiptar, ku gjatë …

Më shumë

BE-ja befason: Kosova s’mund ta bëjë ushtrinë pa e pyetur Beogradin

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me veprimet e fundit të …

Më shumë
Loading...