Kryefaqja / LAJME (page 337)

LAJME

Kosova dhe Shqipëria nuk pranojnë që UNMIK-u ta udhëheq mbledhjen e CEFTA-s në Prishtinë, largohen dhe e dështojnë takimin

Mbledhja e e Komitetit të CEFTA-s e cila duhej të mbahej në Prishtinë – ka dështuar. Delegacionet e Kosovës dhe Shqipërisë janë larguar nga takimi, pasi delegacioni i Kosovës ka kundërshtuar që mbledhjen ta kryesojë përfaqësuesi i UNMIK-ut, siç kishte insistuar delegacioni i Serbisë. Kësisoj nuk ka pasur më kuorum …

Më shumë

Tubim në Gjirokastër në 8 dhjetor kundër fashistëve grekë

Data e tubimit është zgjedhur 8 dhjetori, pikërisht ditën kur në Bularat do mbahet një ceremoni nga minoritarët për Konstandin Kaçifën, ekstremisti i pushkatuar gjatë shkëmbimit të zjarrit me RENEA-n mesditën e 28 tetorit. Njoftimi nga organizatorët: Proteste paqesore! Ftojme te gjithe shqiptaret te jene te pranishem ne sheshin “Cerciz …

Më shumë

Gjeloshaj: Askush nuk mund të ndaloj përdorimin e flamurit tonë kombëtar

Kryetari i Alternativës Shqiptare Nik Gjeloshaj, i quajti anticivilizuese dhe antikulturore sjelljet e disa pjestarëve të policisë dhe gjykatave , të cilët dënojnë shqiptarët për shfaqjen e simboleve kombëtare. Ai u bëri thirrje qytetarëve të dënuar ti drejtohen Alternativës Shqiptare, e cila është e gatshme të mbulojë shpenzimet, deri sa …

Më shumë

Për t’u marrë shembull, studentët pastrojnë rrugën pas protestës

Është mbyllur protesta para Ministrisë së Arsimit. Kjo pas vendimit të ministrisë për të anuluar VKM-në mbi tarifën për provimet e mbartura. Studentët pritet të vazhdojnë sërish protestën nesër në orën 10, teksa është plotësuar vetëm njëra nga 4 kërkesat e tyre. Por me mbylljen e protestës, studentët kanë bërë …

Më shumë
Loading...