Kryefaqja / LAJME (page 339)

LAJME

Grekët ceremoni për Kaçifas në Bularat në 8 dhjetor, gazetari Artan Hoxha: Forca të antiterrorit janë në Gjirokastër

Ditën kur në Bularat është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie në kujtim të Kaçifës, 8 dhjetor ora 11:00, agjencitë shqiptare ligjzbatuese dyshojnë se në territorin shqiptar mund të hyjnë ekstremistët e shpallur non grata. Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha tha në një lidhje telefonike për emisionin “Repolitix” se …

Më shumë

Presidenti George W. Bush shpërthen në lot në fjalimin e tij për babain

Shtetet e Bashkuara i dhanë lamtumirën të mërkurën ish-presidentit George H.W. Bush me një funeral shtetëror në Uashington, ku morën pjesë figura të larta të politikës amerikane, së bashku me udhëheqës aktualë e të mëparshëm nga e gjithë bota. Ish-presidentët amerikanë Jimmy Carter, Bill Clinton dhe Barack Obama iu bashkuan …

Më shumë

Lajmërohet cigani fshist serb për Ushtrinë e Kosovës

Magjupi serb Aleksandar Vulin ka komentuar deklaratat e KM Haradinaj se Ushtria e Kosovës nuk formohet për veriun e Kosovës, por për  Afganistanin dhe Sirinë. “Në qoftë se Haradinaj do të dërgojë shqiptarët nga Kosova në Irak dhe Afganistan, kjo mos të bëhet duke krijuar Ushtrinë e Kosovës”, ka cigani Vulin. …

Më shumë

Shqipëria merr kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020

Është miratuar me sa duket kandidatura e Shqipërisë për kryesinë e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) nga viti 2020. Nga 1 janari 2019 Shqipëria bëhet pjesë e Trojkës. Lajmin e ka bërë të ditur kryesuesja aktuale e OSBE-së, Italia përmes një postimit në “Twitter”. Shqipëria ishte kandidatura …

Më shumë

Fillon “Revolucioni studentor” kundër Qeverisë, pasdite do bllokojnë kryeministrinë

Studentët shqiptarë ka dalë sot në protestë kundër rritjes së tarifave shtetrore për studentët. Nëse nuk merren parasysh kërkesat e tyre, atëhere studentët kanë bërë thirrje për revolucion studentor.  “Revolucion studentor. Revolucion studentor, revolucion studentor, ne nuk jemi bankomat, nuk tërhiqemi’. ” Jo negociata me ministren arrogante dhe injorante”, janë …

Më shumë
Loading...