Kryefaqja / LAJME (page 340)

LAJME

Edhe shqiptarët e Maqedonisë shqelmojnë produktet serbe

Intelektualët shqiptarë të sferave të ndryshme pohojnë se populli shqiptarë në Maqedoni, duhet të solidarizohet me bashkëbomasit shqiptarë të Kosovës dhe ti bojkotojë prodhimet e Serbisë. Sipas tyre, bojkotimi ndaj produkteve të Serbisë është akt patriotik, dhe ai duhet të fillojë nga ana e importuesve dhe transportuesve të mallrave, po …

Më shumë

Busti i Gjergj Kastriotit do të vendoset në Triesh

Të nderuar miq, Ju kujtohet shumë mirë që kam premtuar publikisht angazhimin tonë maksimal për ngritjen e bustit të Gjergj Kastriotit në Triesh, pranë shkollës fillore që mbanë emrin e heroit tonë! Mbas angazhimeve të shumta, duke filluar nga procedurat në Komunën e Podgoricës, ku më pas dokumentacioni u kalua …

Më shumë

Dalin rezultatet e ekspertizës: Shpejtësia e eskortes së ambasadores turke shkaktoj vdekjen e katër anëtarëve të familjes Shala

Aksidenti mes tri veturave që ndodhi në Mramor në mbrëmjen e 16 nëntorit, përkatësisht në magjistralen Prishtinë-Gjilan u mori jetën katër personave nga familja Shala, derisa në aksident ishte përfshirë edhe eskorta e ambasadores turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Pas hetimeve të bëra, sot kanë dal rezultatet e parë të …

Më shumë

Thaçi hesht për taksën, Haradinaj thotë se nuk e pyeti

Në emisionin Frontal të Televizionit 7, kryeministri Ramush Haradinaj ka folur menjëherë pas vendimit që mori qeveria e tij për ta rritur taksën ndaj produkteve serbe deri në 100 për qind. Haradinaj thotë se nuk e ka pyetur presidentin Hashim  Thaci nëse duhet të sanksionohet Serbia. Tutje, kryeministri thotë se …

Më shumë
Loading...