Kryefaqja / LAJME (page 341)

LAJME

Berisha: OKB dhe BE të hetojnë vrasjet raciste të shqiptarëve në Greqi

Seria e vrasjeve të emigrantëve shqiptarë që po ndodh në Greqi, pas eleminimit të minoritarit Kostandinos Kaçifas nga forcat RENEA në Bularat, është kthyer në fenomen shqetësues, pasi viktima e fundit ishte një 18-vjeçar në Kavala. Për këto ngjarje të rënda ka reaguar ashpër ish-kryeministri Sali Berisha. Duke ju referuar …

Më shumë

Brnabiq tregon sa miliona euro humbi Serbia nga taksa 100%

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnaniq assesi të pajtohet me taksën 100% qe Qeveria e Kosovës i ka vënë mallrave që vijnë nga shteti serb. Ajo cdo ditë ankohet për taksën, të cilën kërkon që Kosova ta heq urgjentisht, shkruajnë mediat serbe. Brnabiq së fundmi ka treguar shifrën e parave që …

Më shumë

Cencusi 2020, shqiptarët do numërohen edhe një herë

Shqiptarët do të rinumërohen sërish në vitin 2020. Instituti i Statistikave po bëhet gati për Cencusin e popullsisë dhe banesave 2020 me një kosto prej 15. 8 milion euro. Në ndryshim nga ai i 2011, cencusi i vitit të ardhshëm do të realizohet me tablet dhe të dhënat e plotësuara …

Më shumë

Lajmi i fundit/ Vritet 18-vjeçari shqiptar në Greqi

Edhe një tjetër vrasje… Vritet 18-vjeçari shqiptar në Kavalla. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11.00, shqiptari mbante në dorë një kartomonedhë 50 euro dhe është vrarë me armë zjarri. Shkon ne 183 numri i vrasjeve dhe 11 të vrarë për këtë vit. Marrë nga Telegraf.AL/Shpëtim Zinxhiria

Më shumë
Loading...