Kryefaqja / LAJME (page 343)

LAJME

Haradinaj: Taksa nuk lëviz, pajtohuni me realitetin

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj është shprehur përsëri i prerë për qëndrimin e Qeverisë lidhur me vendosjen e taksës ndaj Serbisë dhe Bosnjës dhe Hercegovinën. Megjithatë, Haradinaj u shpreh u habitur me qëndrimin e partive opozitare rreth kësaj çështje, duke vënë në theks partinë e Isa Mustafës. “Nga vendimi për …

Më shumë

Qeveria e Kosovës me lajm të madh për xhudistët

Qeveria e Kosovës ka ndarë sot 143 mijë euro për Federatën e Xhudos. I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë se këto mjete të ndara për xhudistët kosovarë, janë marrë nga kategoria e mjeteve rezervë, raporton “lajmi.net”. Kryeministri shtoi tutje se nuk ka investim më të mirë për këtë …

Më shumë
Loading...