Kryefaqja / LAJME (page 350)

LAJME

E Rrallë! Tri shqiptare ambasadore në Amerikë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, e ka postuar në profilin e saj në Facebook atë që përfaqëson imazhin e forcës së gruas shqiptare – një fotografi ku duket së bashku me dy ambasadore të tjera shqiptare në këtë shtet gjigant. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ajo është …

Më shumë

Liberalizimi, “në bisht të sorrës”

Ministrja e Integrimit Evropiane, Dhurata Hoxha, ka dhënë informacion se Kosova nuk është në agjendën e BE-së për liberalizim në fillim të dhjetorit. Hoxha tha se nuk ka ende informacione zyrtare, mirëpo në agjendën e publikuar për mbledhjen e Këshillit të Ministrave të BE-së për datën 6 dhjetor, Kosova nuk …

Më shumë

Nipi i Edvard Kardelit, lobuesi i Kosovës, dhe njeriu që ka bllokuar rrugën e Serbisë në BE

Eurodeputetët në debatin për Raportin e Progresit për Serbinë miratuan ndryshimet e përfaqësuesit slloven Igor Šoltes për Srebrenicën duke deklaruar se njohja e gjenocidit në Srebrenicë është hap themelor në rrugën e Serbisë drejt anëtarësimit në BE. Kush është Igor Šoltes? Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian Igor Soltes, është …

Më shumë
Loading...