Kryefaqja / LAJME (page 360)

LAJME

FIFA ia përkujton Serbisë “tmerrin” që ia shkaktoi Shaqiri

FIFA ka publikuar katër momentet emocionuese të Kupës së Botës në stadiumin e Kaliningradit. Në mesin e këtyre janë edhe dy golat e futbollistëve shqiptar, ai i Shaqirit kundër Serbisë dhe i Adnan Januzjat kundër Belgjikës. Shaqiri shënoi në minutat e fundit golin e fitores kundër Serbisë, ku më pas …

Më shumë

62.7% e shqiptarëve vetëdeklarohen jofetarë

Shumica e shqiptarëve bëjnë një jetë laike: Ata kanë pak informacion apo njohuri për fenë dhe kundërshtojnë idenë se pikëpamjet fetare duhet të formësojnë apo të kushtëzojnë mënyrën e tyre të jetesës, kjo është bër e ditur sipas një studimin nga UDP. Shpesh kur flitet për fenë te shqiptarët jepen …

Më shumë

Turqia kërcënon sërish Greqinë për detin

Turqia paralajmëron se do të kundërpërgjigjet ushtarakisht nëse Greqia nis zgjerimin e ujërave territoriale, sipas parimit të 12 miljeve. Deklaratën e bëri zëdhënësi i partisë së Presidentit Erdoan, i cili e konsideroi të rrezikshme përpjekjen e Athinës. ‘Kjo është një sjellje e rrezikshme. Hapësira që ata e njohin si ‘zona …

Më shumë

RTK në gjuhën serbe njejtë si Beogradi: Thaçi dhe Haradinaj përfaqësues të institucioneve të përkohshme në Kosovë?!

Radio Televizioni i Kosovës (RTK), përkatësisht portali në gjuhën serbe i këtij transmetuesi publik, i referohet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kryeministrit Ramush Haradinaj si përfaqësues të institucioneve të përkohshme të Kosovës, ashtu siç i referohen vazhdimisht edhe mediet nga Serbia. Në tekstin ku bëhet fjalë për vizitën e …

Më shumë

FSK-ja marshon në Drenas, nderohet rrugëtimi i Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Task Forca për Kërkim Shpëtim, regjimenti i mbrojtjes civile në FSK, kanë marshuar sot komunën e Drenasit dhe përreth në nderim të veprës dhe rrugës së betejave të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Gjatë qëndrimit në sheshin Fehmi Lladrovci, u zhvillua një mikpritje e jashtëzakonshme nga nxënësit dhe arsimtarët e shkollës …

Më shumë

Rama: Askush nuk na ndalon të bëjmë bashkimin doganor me Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë qëndrimit në Kukës, ka deklaruar se askush nuk na ndalon të bëjmë bashkimin doganor me Kosovën, pasi kjo është e drejtë e dy shteteve tona. Kreu i qeverisë deklaroi se kur flasim për dy vende pa dogana, nënkuptojmë bashkim doganor. I pyetur për komentet …

Më shumë
Loading...