Kryefaqja / LAJME (page 360)

LAJME

Gjosha: Deklaratat e Ramës për bashkimin me Kosovën, alarmante

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha thotë se deklaratat e Kryeministrit Edi Rama për bashkimin me Kosovën janë një alarm i madh. Në një status në Facebook, Gjosha shprehet se Shqipëria dhe Kosova janë dy shtete që me meritë duhet të ecin përkrah njëra tjetrës drejt BE. Reagimi i Klajda Gjoshës …

Më shumë

Nuk e heqim taksës, më përpara tërhiqet Qeveria

Sekretari i Shtetit amerikan, Mike Pompeo është takuar dje me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Pas takimit të përbashkët, Pompeo ka kërkuar nga autoritetet kosovare që të shfuqizojnë vendimin për taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës. Mirëpo edhe pas kësaj kërkese, qeveria e Kosovës nuk do …

Më shumë

Kocijançiq e përsërit: Kosova ta heq taksën

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiq duke komentuar dorëheqjen e katër kryetarëve të komunave serbe u shpreh se Kosova duhet t’i heqë menjëherë taksat. Ajo këto komente i ka bërë duke folur për dorëheqjen e kryetarëve të komunave serbe të cilët në këtë mënyrë e shprehen revolten e tyre për taksën …

Më shumë

Me 28 nëntor, 28 palë çelësa për 28 familje në nevojë

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në ditën e flamurit kombëtar, në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit, do të ndajë 28 palë çelësa, në 28 nëntor, për 28 familjare në nevojë. Kjo është njëra nga iniciativat më të fuqishme humanitare që pritet të realizohet në historinë e re të Kosovës. Ndryshe, …

Më shumë

Taksa 100%, japin dorëheqje katër kryetarët e komunave veriore

Kanë dhënë dorëheqje katër kryetarët e komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin-Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Kjo vjen pas tensioneve të shtuara së fundi lidhur me taksën 100% të vendosur nga Qeveria e Kosovës për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Kujtojmë se serbët gjatë ditës së sotme do të …

Më shumë

Shqiptarët e Maqedonisë kanë një kërkesë për kryeministrin Edi Rama

Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë që Tirana zyrtare të mundësojë përfitimin e shtetësisë shqiptare nga gjithë shqiptarët jashtë kufijve. Një plan i tillë është zbatuar nga shtetet fqinje siç janë Maqedonia, Bullgaria, Serbia dhe vendet tjera ish-jugosllave, njofton agjencia e lajmeve INA. Ilir. M nga Shkupi thekson për agjencinë e lajmeve …

Më shumë
Loading...