Kryefaqja / LAJME (page 361)

LAJME

Ndodhë edhe kjo: Thaçi dhe kryeministrja e Serbisë e sulmojnë Gjermaninë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e kanë sulmuar Gjermaninë për qëndrimin e saj karshi çështjes Kosovës-Serbi, përkatësisht kundër ndryshimit të kufijve mes dy vendeve, të mërkurën, gjatë Konferencës së Sigurisë të Munihut, që po i zhvillon punimet në Minsk të Bjellorusisë. Këtë veprim skandaloz …

Më shumë

DJEGIA E FLAMURIT KOMBËTAR, TIRANA THËRRET AMBASADOREN E GREQISË

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e ka thirrur sërish ditën e sotme ambasadoren e Greqisë në Tiranë, Eleni Surani pas ngjarjeve të fundit në Athinë. “Ambasadorja e Greqisë në Shqipëri, Eleni Surani u thirr sot në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, në lidhje me ngjarjet e …

Më shumë

Spartak Ngjela: Bravo Kukësi që e dëbuat Ramën

Avokati, Spartak Ngjela, ka përgëzuar kuksianët për “dëbimin” që sipas tij i bënë një ditë më parë shefit të qeverisë Edi Rama. Në një postim në fb, Ngjela thotë se qytetarët e Kukësit i treguan vendin një Kryeministri që po fundos vendin në humnerën e varfërisë ekstreme. Ngjela: Bravo Kuksi.Kuksianët …

Më shumë

Tmerr: 78% e mjekëve thonë se mund të largohen nga Shqipëria

Si rrjedhojë e migrimit masiv dhe faktorëve të tjerë, Shqipëria ka normën më të ulët të mjekëve për mbulimin e kujdesit shëndetësor për popullsinë, me 1.2 mjekë për 1000 banorë. Shumë njerëz, veçanërisht në zonat rurale dhe fshatra, kanë shumë vështirësi për shkak të mungesës së shërbimit shëndetësor në zonat …

Më shumë

Laert Vasili: “Shqiptarët bëhen grekë për pensione”

I ashpër ka qenë debati në lidhje me minoritetin grek në Shqipëri, marrë shkas nga vrasja e dropulitit Kostandin Kaçifa disa ditë më parë. I ftuar në studion e Ora News, aktori Laert Vasili, nëna e së cilit është minoritare greke, ka bërë disa paralelizma mes Tiranës dhe Athinë zyrtare, …

Më shumë
Loading...