Kryefaqja / LAJME (page 361)

LAJME

Gratë e Krushës dhurojnë produkte vendore për FSK-në

Kooperativa Bujqësore “Krusha” ka dhuruar produkte vendore për pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Përmes një publikimi në Facebook, kjo kooperativë ka njoftuar se ka dhuruar produkte 100 për qind vendore për FSK-në. Këto produkte janë të përgatitura nga gratë e fshatit Krushë. “KB Krusha sot ka dhuruar …

Më shumë

Vuçiq: Amerika për shqiptarët është edhe nënë edhe baba

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se, ndonëse njerëzit mendojnë se Kosova ka qenë serbe me shkuj të tërë, nuk është e vërtetë. Në një intervistë për televizionin publik serb, Vuçiqi tha se Serbia gjithmonë ka luftuar për Kosovën dhe gjithmonë ka humbur. “Njerëzit mendojnë se Kosova është e jona …

Më shumë

Ballinat e gazetave serbe për “SHQIPËRINË E MADHE”

Në ballinat e gazetave serbe dominon ngjarja kryesore e ditës që ishte takimi i dy qeverive shqiptare në Pejë, ku titull kryesor është “Shqipëria e Madhe”. Gazeta serbe “Alo”: Shqiptarët në vitin 2025 në një shtet. Gazeta “Novosto”: Vendosen themlet e Shqipërisë së Madhe, BE nuk reagon. Gazeta fashiste serbe …

Më shumë

Berisha: Rama po e përdor Kosovën për të mbuluar dështimet e tij

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar ndaj deklaratave të bëra nga kryeministri Edi Rama sot në Pejë, duke i cilësuar ato si antishqiptare. Berisha ka thënë se Rama po e përdor Kosovën për të mbuluar dështimet e tij dhe për të sulmuar Bashkimin Europian. “Deklaratat e Edvin Kristaq …

Më shumë

Tarifa ndaj Serbisë “grusht tavolinës”, thotë Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Serbia do të përpiqet që pas taksës së vënë 100% nga Qeveria e Kosovës për produktet që importohen nga atje, të tregojë se Kosova nuk sillet si shtet në respektimin e marrëveshjeve ndërkombëtare. Ai ka thënë se edhe deklarata e vartësit të …

Më shumë

Mediat greke në alarm: Shqipëri e Madhe deri në 2025

Lajmi i mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, është pasqyruar edhe në mediat greke. Edhe fqinjët jugorë, ashtu si mediat në serbi, e kanë trajtuar lajmin me nota nacionaliste duke shprehur shqetësimin se dy shtetet e shqiptarëve kanë në plan të bashkohen në një Shqipëri …

Më shumë

Fieri vishet kuqezi, qytetarët nxjerrin flamujt në ballkone

Festat e Nentorit po afrojne dhe atmosfera e krijuar ne qytet mban ngjyrat kuqezi. Si cdo vit Bashkia e qytetit ka vendosur flamurin tone kombetar ne rruget kryesore te qytetit. Por pervec kesaj, shume qytetare kane shpalosur flamurin tone kombetar ne dritaret dhe ballkonet e tyre kudo neper Fier. Shpresojme …

Më shumë
Loading...