Kryefaqja / LAJME (page 362)

LAJME

Majko reagon ashpër ndaj Greqisë: Që sot e tutje reciprocitet, ke dy shekuj që na shkel

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka reaguar në lidhje me vrasjen e 35 vjeçarit grek në Gjirokastër. Në një postim në rrjetet sociale, Majko ka shkruar, se Greqisë i duhet thënë me forcë, se helenizmi fallco është një nga shkaqet e gjakut dhe dhunës në Ballkan. Ndër të tjera Majko …

Më shumë

Vrasja e terroristit grek nga RENEA: Rama i kundërpërgjigjet Greqisë

Ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama për vrasjen e shtetasit grek, i cili mbeti viktimë pas përplasjes me armë mes tij dhe forcave RENEA, të cilët iu kundërpërgjigjën pas plumbave breshëri që ai lëshoi në drejtim të tyre. “Në vend ta quani të papranueshme humbjen e jetës së një të …

Më shumë

Haradinaj: Nuk jam musliman, jam vetëm shqiptar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në një intervistë për gazetën Vecernji List, tha se nuk kam lidhje me asnjë fe, e kam thënë dhe po e përsëris nuk jam i ngarkuar me asnjë besim fetar dhe unë se pari jam shqiptar. Edhe në disa raste me parë Haradinaj tha se …

Më shumë

Vrasja e terroristit grek, Policia e Shtetit sqaron gjithë dinamikën. Çfarë u gjet në banesën e tij

Njoftimi i policisë: Gjatë ditës së sotme datë 28.10.2018, rreth orës 10.00, në fshatin Bularat të Bashkisë Dropull të Rrethit Gjirokastër ka pasur të shtëna me armë zjarri. Punonjësit e Policisë të cilët ishin të planizuar me shërbim në fshatin Bularat kanë shkuar menjëherë në drejtim të vendit nga u …

Më shumë

Vrasja e terroristit grek nga RENEA/ Hoxha: Herë tjetër ta marrin vesh, kush është zot shtëpie

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas vrasjes së Kostandinos Kaçifas nga forcat RENEA. Kujtojmë këtu, se 35 vjeçari grek u vra, pasi nuk pranoi të dorëzohej dhe hapi zjarr ndaj policisë. Lidhur me këtë Hoxha në një postim në rrjetet sociale ka kujtuar se me datë 10 prill të vitit …

Më shumë

Terrorist grek u godit nga një plumb në kokë dhe një në gjoks

35 vjecari grek Kostandin Kaçifa, është vrarë sot nga forcat RENEA pasi nuk ka pranuar të dorëzohet dhe ka qëlluar me armë drejt tyre. Ai është ekzekutuar me një plumb në kokë dhe 1 në gjoks para se të vritej Kaçifa ka bërtitur Rroftë Greqia, rroftë Helenizmi”. Kaçifa i cili …

Më shumë

LAJM I FUNDIT/ Vritet nga RENEA terroristi grek që hapi zjarr ndaj policisë

Prej mesditës së sotme Policia lokale dhe RENEA ishin në kërkim të 35-vjeçarit Kostandin Kacifa, i cili qëlloi mbi patrullën e uniformave blu. Rreth orës 15: 45, Policia njofton se Forcat RENEA janë vënë në ndjekje të tij dhe në faqen e malit mbi depon e ujit të fshatit Bularat, …

Më shumë

Sulmoi policinë me armë, RENEA kap terroristin 35-vjeçar grek

Që prej paradites së sotme fshati Bularat i Gjirokastrës u ‘blindua’ nga policia, pasi kjo e fundit u vu në ndjekje të një 35-vjeçari grek që hapi zjarr ndaj mjetit të bluve. Pas disa orë kërkimesh, Kostandinos Kaçifa është arrestuar. Gjithçka nisur rreth orës rreth 10:00, kur Kaçifa nisi të …

Më shumë

Kosova pushtohet nga mallrat “Made in Serbia”, deri në fundvit tejkalon 400 milionë euro import

Tregu i Kosovës në vazhdimësi është edhe më i pushtuar nga mallrat ‘Made in Serbia’. Kosova përveç që ka importin më të madh të mallrave nga Serbia, këtë vit ka shënuar edhe ngritje të importit nga ky shtet. Vlera e importit të mallrave nga Serbia nga janari i vitit 2018 …

Më shumë
Loading...