Kryefaqja / LAJME (page 363)

LAJME

Vuçiq: Erdogani hoqi flamurin e Kosovës, me kërkesën time

Vuçiq tha se i kërkoi Erdoganit në Stamboll të mos ishte flamuri i Kosovës në ceremoninë përurimit të aeroportit dhe turqit e pranuan kërkesën time. Vuçiq, u tha gazetarëve pas takimit me serbët nga Kosova, se dje ishte parë me përfaqësuesit e autoriteteve të Prishtinës, Hashim Thaçin dhe Behgjet Pacollin. …

Më shumë

VIDEO/ Osmanliu Olsi Jazexhiu bëhet avokat i grekëve, çmontohet nga Laert Vasili

Regjisori Laert Vasili ia ka treguar vendin Olsi Jazexhiut, i cili në emisionin “360 Gradë” në Ora News, tha se shteti shqiptar po shtypë minoritetin grek duke i vjedhur edhe pronat. Vasili: Minoriteti grek në Shqipëri, nuk përballen me asnjë problem. Për më tepër ata bëjnë propagandë shoveniste greke. Grekët …

Më shumë

Llalla flet me emra: Në Kakavijë u ndaluan edhe dy bashkëpunëtorë të Kaçifas

Historiania Arben Llalla në një lidhje për “360 Gradë” në Ora News, tha se më 25 tetor janë ndaluar edhe dy bashkëpunëtorë të Kostandin Kaçifas, i vrarë nga forcat RENEA më 28 tetor në Bularat. Llalla: Janë kapur dy shokë të Konstandinit. Janë lëshuar me ndërhyrjet e konsullit grek të …

Më shumë

Ngjarja në Bularat, ish-ministri i Brendshëm: RENEA veproi me profesionalizëm

Ish-ministri i Brendshem, Dritan Demiraj ne nje reagim ne Facebook per ngjarjen e ndodhur ne Bularat te Gjirokastres ku RENEA qelloi ndaj minoritarit grek Konstantinos Kacifas, i cilesuar si ekstremist thekson se nderhyrja e forcave speciale ka qene profesional dhe i planifikuar sic duhet. Demiraj ishte minister i Brendshem i …

Më shumë

‘Vlon’ stadiumi Selman Stërmasi: Një grek më pak, një bastard më pak

Në ndeshjen që po zhvillohet sot në stadiumin “Selman Stërmasi” midis Partizanit dhe Skëndërbeut, është pikasur një banderolë e tifozëve të “demave të kuq”, që lidhet me ekzekutimin e ushtarit grek Konstantinos Kaçifa në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Në këtë banderolë, tifozët e Partizanit kanë shkruar: “Një grek më pak, …

Më shumë

SKANDAL/ Të detyruar, në shkollën e Sarandës këndohet himni grek nga fëmijët shqiptarë

Ndikimi Grek në Shqipëri sa vjen edhe shtohet. Pas skandalevetë shumta si çështja e detit, gazetarë, poltikanë dhe figura të njohura që kishin marrë para nga grekët tani një tjetër skandal ka ndodhur së fundmi. Në shkollën 9 -vjecare “Adem Sheme”, Sarandë është kënduar himni grek nga fëmijë shqiptarë që …

Më shumë

Skënderbeu në Krajovë të Rumanisë, delegacioni shqiptar kërkon njohjen e Kosovës

Busti i Heroit tonë Kombëtar prej kësaj të hënë është edhe në Krajovë të Rumanisë. Gjatë ceremonisë së mbajtur me këtë rast, delegacioni nga Shqipëria i kërkoi Bukureshtit zyrtar njohjen e Kosovës, ndërsa mori mbështetje për integrimin në BE. Busti i Skënderbeut është vendosur në qendër Krajovës në Rumani. Në …

Më shumë

Eliminimi i terroristit grek, Berisha kërkon hetim: Tirana të mos e përdorë politikisht. Rama: Pisllëk nga një materie e biodegraduar!

Vrasja e terroristit grek në Bularat të Gjirokastrës kthehet një mollë sherri në Tiranë. Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon hetim të plotë dhe transparencë për ngjarjen, si dhe ndër rreshta kërkon që Tirana zyrtare bashkë me Athinën të mos e përdorin politikisht. Përgjigjen ia jep Rama i cili thotë se ish-kryeministri …

Më shumë

Milaim Zeka, Kadri Veselit: Serbia lufton për shtetin e saj, ne vetëm për xhepat tonë!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, i cili vie nga radhët e Nismas Socialdemokrate, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit. Ndërsa iu është referuar fjalëve se ”armik e kemi Serbinë, e jo njëri-tjetrin”, deputeti Zeka, thotë se kjo që ka thënë …

Më shumë
Loading...