Kryefaqja / LAJME (page 364)

LAJME

KOSOVA E SHQIPËRIA SË SHPEJTI PA ASNJË TAKSË

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, ka njoftuar se Kosova dhe Shqipëria nuk do të kenë më taksë. “Pas shumë diskutimeve, shumë shpejt mes Kosovës e Shqipërisë nuk do të ketë asnjë taksë! Urime!”, ka shkruar Bytyqi në faqen e tij në “Facebook”.

Më shumë

Vjen një lajm i mirë për Kosovën dhe Shqipërinë: Së shpejti mes Kosovës dhe Shqipërisë nuk do të ketë asnjë taksë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, ka bërë me dije se shumë shpejtë mes Kosovës dhe Shqipërisë nuk do të ketë asnjë taksë. Këtë lajm Bytyqi e bëri të ditur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke publikuar një fotografi nën shoqërinë e Kryeministrit të Shqipërisë Edi …

Më shumë

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë, ja vendimet që do merren

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës pritet të zhvillojnë nesër nje mbledhje të përbashkët në Pejë. Heqja e roaming dhe unifikimi i doganave janë vendimet kryesore qe pritet të merren nesër. Radio Evropa e Lirë raporton se pas zotimit per unifikimin e doganave, Kosova dhe Shqipëria pritet të aprovojnë …

Më shumë

Përveç produkteve, bëhet thirrje të bojkotohen edhe rrugët serbe

Taksa 100% e vendosur nga qeveria e Kosovës kundrejt produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës ka acaruar edhe më shumë raportet me këto vende. Madje, shteti serb ka marrë vendim që të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovës dhe anasjelltas të mos lejohen të qakullojnë rrugëve të saj, …

Më shumë
Loading...