Kryefaqja / LAJME (page 367)

LAJME

Gjest i madh: Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica dhuron 1 mijë kilogram miell për familjet nevojtare, në rast të shtrenjtimit të çmimit

Për vetëm 3 orë janë paguar 30 mijë kilogram miellë. Kjo për familjet nevojtare në rast se shtrenjtohet mielli. Kjo iniciative është marr në qytetin e Vushtrrisë, shkruan Gazeta NewBorn. Pjesë e kësaj iniciative ka qenë edhe futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, i cili ka dhuruar 1 mijë kilogram miell, …

Më shumë

Shaqiri dhe sulmuesi i Inter blerjet më të mira sipas UEFA-s

UEFA ka bërë një renditje të lojtarëve më të mirë që janë blerë nga klubet që luajnë në Champions League gjatë merkatos së verës që lamë pas. Në llogarinë e saj në Twitter është qartë dhe bukur në vend të parë Xherdan Shaqiri si blerja më e qëlluar për këtë …

Më shumë

Kosova po shqyrton edhe masa tjera kundër Serbisë

Deputet i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Shkumbin Demaliaj, ka thënë se klasës politike në Kosovë i duhet një unitet në raport me Serbinë. Demaliaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se Kosova ka një politikë të jashtme të integruar, por dështimi për anëtarësim në …

Më shumë
Loading...