Kryefaqja / LAJME (page 368)

LAJME

Ramush Haradinaj i palëkundur: Nuk hiqet taksa dhe pikë

Vendimi i Haradinajt për taksën ishte mëse i qartë, ai premtoi se taksa nuk do të hiqet deri në realizimin e qellimeve të Republikës së Kosovës, ka shkruar Haradinaj në facebook, përcjell Republika Online. Ja postimi i plotë i Haradinajt: Në takim me ambasadorët e vendeve të Quint-it dhe shefen …

Më shumë

VAZHDON LARGIMI I MALLRAVE SERBE ME MBISHKRIME ANTIKUSHTETUESE

Inspektorët e Rendit Komunal, për të tretën ditë me radhë, kanë vazhduar aksionin për largimin e mallrave të importuar nga Serbia që i drejtohen Kosovës si “Kosove dhe Metohi”, “Kosovo Unmik”, “Kosovo 1244”, “Kosove Rezoluta 1244”, si dhe me emërtime të tjera në kundërshtim me emrin kushtetues të shtetit tonë. …

Më shumë

Mallrat e Serbisë e kanë cilësinë më të dobët në Evropë

Mallrat e Serbisë janë të cilësisë më të dobët në Evropë. Sipas ekspertëve kanë shumë përbërës kimike, konzervanse që i kalojnë limitet e lejuara me konventa ndërkombëtare. Por meqë nuk konsumohen fare në tregun evropianë, askush nuk e bënë të madhe. Pos shqiptarëve në Dardani e në Shqipëri askush tjetër …

Më shumë

Rakiq: Pas taksës s’kemi bukë, qumësht e as gazeta

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, theksoi se gjërat bazike sot nuk kanë mundur të hyjnë në veri. Ai thotë se furnizimet gati se janë harxhuar kurse sot nuk kanë mundur të hyjnë në këtë zonë as qumështi, as buka e as gazetat ditore. Rakiq ka theksuar se “do …

Më shumë
Loading...