Kryefaqja / LAJME (page 369)

LAJME

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia e Kosovës ka arrestuar katër persona në pjesën veriore të Mitrovicës, si të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Policia e Kosovës ka zbuluar edhe inicialet e personave të dyshuar, të cilët rreth orës 4 të mëngjesit janë arrestuar pas një …

Më shumë

SKANDALOZE: Kryetari i Akademisë, Daci mbështet Thaçin për ndarjen e Kosovës: Leposaviqi, Zveçani dhe Zubin Potoku nuk i vyejnë askujt

Kryetari i Akademisë së Shkencave Arteve të Kosovës, Nexhat Daci ka dhënë vlerësime të larta për zyrtarët shtetërorë të Kosovë. “Unë asnjëherë nuk kam parë në veprimet e Presidentit ose Kryeministrit tradhti ose mashtrim. Të njëjtën gjë po e bën edhe Kryeparlamentari. Bile unë kam qenë i pranishëm kur ky …

Më shumë

VIDEO/ Kocijançiq “gozhdohet” nga gazetarët shqiptarë

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha prerazi se Kosova, bëri keq që i vuri taskë doganore 100 përqind Serbisë. Të njëjtën gjë, doli ta thotë në konferencë për media edhe Maja Kocijançiq, zëdhënësja e Bashkimit Evropian. Por, ajo u zu ngushtë nga gazetarët.

Më shumë

Policia greke vret një shqiptar në Janinë

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë greke në afërsi të kufirit shkruajnë mediat greke Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë gjatë përplasjes me armë zjarri me policinë greke Ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 të ditës së sotme (22 nëntor),pranë fshatit Vissani Pogonit …

Më shumë

Vuçiq i përgjigjet kushtit të Haradinajt për heqjen e taksës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili tha sot se Kosova nuk do ta largojë taksën deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Vuçiq gjatë një takimi me përfaqësuesit serbë të Kosovës në Beograd tha se “Serbia asnjëherë nuk do ta pranojë Kosovën, …

Më shumë
Loading...