Kryefaqja / LAJME (page 370)

LAJME

“Edhe Shqipëria t’i vendosë taksë 100% produkteve të Serbisë”

Ditën e djeshme qeveria e Kosovës bëri me dije se ka rritur në 100% taksën doganore ndaj të gjitha produkteve nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina. Zyrtarët në Prishtinë se taksa vjen si kundërpërgjigje ndaj fushatës agresive të Serbisë, e cila një ditë më parë i refuzoi Kosovës anëtarësimin në organizatën e …

Më shumë

Evropa kundër, Amerika mbështetë taksën 100% ndaj Serbisë?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duket se janë pro vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100% ndaj prodhimeve vendore. Ndryshe prej Bashkimit Evropian, Serbisë, Rusisë, Bosnjes, SHBA-ja nuk ka reaguar për këtë taksë, e kjo po shihet se SHBA-ja po e përkrah në heshtje. Deri më tani …

Më shumë

OEK: BIZNESET PËRKRAHIN TAKSËN PËR PRODUKTET SERBE DHE BOSHNJAKE

Komuniteti i biznesit në Kosovë është në përkrahje të taksës doganore ndaj produkteve të importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas një komunikate për media të lëshuar nga Oda Ekonomike e Kosovës thuhet ‘se pas një takimi me bizneset në vend këto biznese e përkrahin vendimin qeveritar duke i …

Më shumë

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit: Nuk tërhiqet taksa ndaj Serbisë

Kryeminstri i vendit, Ramush Haradinaj në facebook ka postuar letrën e plotë që sot ua ka dërguar ambasadorëve dhe Bashkimit Evropian, në lidhje me taksën e vendosur ndaj Serbisë dhe Bosnjës. Në letrën e Haradinaj jepen arsyet e vendosjes së traifës doganore, duke përmendur lobimin kundër Kosovës, kërcënimet ndaj ushtarëve …

Më shumë
Loading...