Kryefaqja / LAJME (page 372)

LAJME

Edhe Leonora Jakupi i reagon Mogehrinit: Kurrë hiç…

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që menjëherë të hiqet taksa prej 100 për qind për mallrat e importuara nga Serbia dhe Bosnja. Pas kësaj deklarate reagimet ishin të shumta nga politikanët e vendit ku përpos tyre reaguan edhe fytyra të njohura …

Më shumë

Mogherini si Carla del Ponte, punon 100% për interesat e Serbisë

Analistja Kimete Berisha përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” ka lavdëruar vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës prej 100 për qind për produktet serbe dhe boshnjake, ndërsa ka kritikuar Frederica Mogherinin pas reagimit të saj se kjo masë ndaj mallrave serbe duhet të hiqet menjëherë. Mogherini …

Më shumë

Bujar Nishani kërkon izolim politik dhe ekonomik të Serbisë

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka komentuar mospranimin e Kosovës në Interpol. Ai ka thënë se Shqipëria duhet të iniciojë me vendet e tjera të Ballkanit një proces izolimi ekonomik e politik ndaj platformës destruktive të Serbisë. “Votimi kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol nuk është gjë tjetër veçse mbajtja …

Më shumë

Vuqiç mes lotëve: Ju lutem, ju lutem largojeni taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Në një konferencë të mbajtur në mesnatën e së mërkurës, presidenti serb duket mjaft i shqetësuar duke bërë thirrje që Kosova ta largoj taksën …

Më shumë
Loading...