Kryefaqja / LAJME (page 380)

LAJME

Ekstremistët grekë kërcënojnë shqiptarët, publikojnë listën me emrat, mes tyre gazetarë dhe politikanë

Ekstremistët grekë kanë bërë sot publik kërcënimin e tyre ndaj shqiptarëve. Ata kanë publikuar edhe një listë të personave që sipas tyre kryesojnë listën e tyre për “hakmarrje” në çështjen Kacifa. Ja çfarë kanë deklaruar ata në faqen himara.gr: “Megalopoli shqiptar dhe ekstremizmi shqiptar (që supozohet se mbështetet nga Turqia) …

Më shumë

Mali i Zi nis kërkimi i naftës në kufi me Shqipërinë

Anija norvegjeze “Polar Empress”, 117 metra e gjatë, e specializuar në kërkim nafte dhe hidrokarburesh në det, mbërriti gjatë në portin malazez të Barit, ku do të qëndrojnë për rreth një muaj, mes këtij qyteti dhe Ulqinit, pra afër kufirit detar shqiptar, për të testuar burime të mundshme nafte. Operacioni …

Më shumë

Ngjela: Arrestimet në Maqedoni mesazh për pushtetarët shqiptarë…

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërrijë së shpejti edhe në Shqipëri. Teksa në Maqedoni është lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar për ish-kryeministrin maqedonas, Nikolla Gruevski si edhe është vënë në pranga dje edhe ish-ministri i Transporteve, Mile Janakievski, Ngjela pret që e …

Më shumë

LEGENI QË FYU GJERGJ KASTRIOTIN & NËNË TEREZËN KTHEHET SËRISH NË XHAMI

Shefqet Krasniqi pas katër vitesh e gjysmë, pritet të rikthehet në Xhaminë e Madhe të Prishtinës. Katër vite e gjysmë i kushtuan Shefqet Krasniqit përballjet në Gjykata. Ish-imami akuzohej për veprat penale “shtytje në kryerjen e veprave terroriste”, “nxitje të urrejtjes, përçarjes ose mos durimit kombëtarë, racor, fetar apo etnik” …

Më shumë
Loading...