Kryefaqja / LAJME (page 390)

LAJME

SKANDALI/ Mbështetës të Agimit të Artë dhe organizatave ekstremiste greke po luajnë rol kyç në gërmimet për eshtrat e ushtarëve grekë

Që prej disa ditësh, në Dragot të Tepelenës kanë filluar gërmimet për të gjetur eshtrat e të rënëve grekë në territorin shqiptar, sipas një marrëveshje të qelbur midis palës shqiptare dhe asaj greke, ku kjo e fundit del e fituar. Disa aktivistë të shoqërisë civile kanë protestuar ndaj kësaj çështje …

Më shumë

Takimi Bushati – Kotzias, protesta edhe në Durrës

Teksa në Korçë është futur në ditën e dytë takimi mes ministrave të Jashtëm të Shqipërisë dhe Greisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, sot ka pasur edhe protesta. Një e tillë është zhvilluar edhe në Durrës, aty ku përfaqësues të shoqatës Çamëria kanë marshuar në bulevard për çështjen çame. “Nuk …

Më shumë
Loading...