Kryefaqja / LAJME (page 4)

LAJME

Kosova fiton me rezultat të ngushtë ndaj Gjibraltarit

Përfaqësuesja e Kosovës shënon fitore me rezultat të ngushtë 1:0 në përballje me modestët e Gjibraltarit, në ndeshjen miqësore që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 2142 shikues ishin në stadium, sidomos tifozët “Dardanët” krijuan atmosferë të lakmueshme. Kosova pas humbjes në sfidën kualifikuese në udhëtim me 5:3, …

Më shumë

Edhe historiani Frashër Demaj bëhet deputet

Historiani Frashër Demaj ka siguruar ulësen në Kuvendin e Kosovës. Këtë e konfirmuar përmes një postimi në Facebook, ku ka ka shprehur mirënjohje për gjithë ata që e votuan dhe e përkrahën. Postimi i plotë: Të dashur qytetarë, Sipas të dhënave preliminare unë do të jem njëri nga përfaqësuesit e …

Më shumë

SKANDAL: Adhuruesi dhe përkrahësi i Milosevicit fiton çmimin Nobel

Akademia Suedeze e Arteve ka bërë skandalin e radhës sot, ajo ka ndarë tashmë çmimin Nobelin për Letërsi për vitet 2018 dhe 2019 novelistit austriak Peter Handke, shkruan Gazeta Metro. Handke është adhuruesi dhe përkrahësi i madh i kriminelit serb që kreu gjenocid në Kosovë, Slobodan Milosevic. Ky person kishte …

Më shumë

Vetëvendosja e LDK-ja dakordohen për bashkëqeverisje, pa pazare politike

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre të LDK-së, Vjosa Osmani. Kryetari i LVV-së njëherësh kandidat për kryeministër nga kjo parti, Albin Kurti, tha se është diskutuar për një marrëveshje në mes …

Më shumë

Nesër firmoset / Kosova i bllokon, Rama i heq taksat Serbisë

Kryeministri Edi Rama shkoi në Beograd, ashtu si edhe homologu i tij maqedono-verior, Zoran Zaev. Kjo sepse ditën e nesërme, në Novi Sad, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia do të nënshkruajnë një marrëveshje me rëndësi për rajonin. Kryeministrat u pritën nga Ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic në Aeroportin …

Më shumë
Loading...