Kryefaqja / LAJME (page 40)

LAJME

Vetëvendosja e LDK-ja dakordohen për bashkëqeverisje, pa pazare politike

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre të LDK-së, Vjosa Osmani. Kryetari i LVV-së njëherësh kandidat për kryeministër nga kjo parti, Albin Kurti, tha se është diskutuar për një marrëveshje në mes …

Më shumë

Nesër firmoset / Kosova i bllokon, Rama i heq taksat Serbisë

Kryeministri Edi Rama shkoi në Beograd, ashtu si edhe homologu i tij maqedono-verior, Zoran Zaev. Kjo sepse ditën e nesërme, në Novi Sad, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia do të nënshkruajnë një marrëveshje me rëndësi për rajonin. Kryeministrat u pritën nga Ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic në Aeroportin …

Më shumë

Shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht serbët

Vendimi i Policia e Kosovës që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin e Kosovës ka bërë xhiron e internetit. Madje së fundmi edhe mediat serbe kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Cervena Zvezdës, Zvezdan Terziq teksa kthehet mbrapsht në …

Më shumë
Loading...