Kryefaqja / LAJME (page 404)

LAJME

Reagon Jonuz Musliu për shpalljen non grata të kryetarit të LSHB-së

Dje, policia serbe ka shpallur person non grata kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Tahir Veliu-n, i cili së bashku me veprimtarë të tjerë të LSHB-së ishin nisur drejt Preshevës për promovimin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar.  Ndaj këtij vendimi të …

Më shumë

Orari i nisjeve për takimin e LSHB-së në Tiranë

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar organizon nisjen e anëtarëve të saj nga Prishtina, Drenasi, Komorani dhe Prizreni për në TIRANË. Të gjithë anëtarët që janë të interesuar të marrin pjesë në takimin e Tiranës i lusim të na kontaktojnë! Orari i nisjeve Për çdo informatë mund të na kontaktoni  +37744353498 …

Më shumë

Nesër në Tiranë bëhet promovimi i LSHB-së

Ju ftojmë të merrni pjesë në promovimin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Tiranë Në këtë promovim do të bëhet: – Shpalosja e Programit Politik të LSHB dhe – Promovimi i librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar” Ora: 15:00 Data: 23 Korrik 2016 Adresa: HOTEL DORO CITY     …

Më shumë

Sot në Prishtinë zyrtarizohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Sot, në Prishtinë, bëhet promovimi zyrtarizues i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Shqiptarët nga të gjitha trojet shqiptare do të mbledhen në Sallen e Kuqe të Pallatit të Rinisë në ora 15:00.  “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar synim kryesor ka bashkimin e trojeve shqiptare në një shtet të vetëm kombëtar …

Më shumë

Nesër në Prishtinë zyrtarizohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Ju ftojmë të merrni pjesë në promovimin zyrtarizues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar! Në këtë promovim do të bëhet: – Shpalosja e Programit Politik të LSHB  – Promovimi i librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar”,  – Zgjedhja e Kryetarit dhe e Këshillit Nismëtar të LSHB  Ora: 15:00 Data: 16 …

Më shumë
Loading...