Kryefaqja / LAJME (page 5)

LAJME

Pas PD-së, edhe tek LSI nis firmosja e djegies së mandateve

Pas vendimit unanim të Këshillit Kombëtar të PD për djegien e mandateve dhe pas nisjes së firmosjes së dorëheqjeve nga të gjithë deputetët e saj, edhe partia Lëvizja Socialiste për Integrim është duke mbledhur firmat e kandidatëve për deputetë dhe deputetëve. Gjithçka është duke u zhvilluar pranë selisë qëndrore të …

Më shumë

Edi Rama ndalon fjalimin e tij kur thirret ezani

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalimit të tij në Pukë ka bërë një gjest që u ka rënë në sy të gjithëve, transmeton Gazeta Metro. Kryeministri, gjatë fjalimit është ndalur në momentin kur filloi thirja e ezanit, kjo si respect ndaj fesë islame. Ky ishte një reagim që Rama …

Më shumë

Intervista e Presidentit Rugova që demanton Thaçin për kufijtë: Serbinë e pranojmë veç si shtet fqinj, për bashkim me Shqipërinë vendosë populli

Ideja e korrigjimit të kufijve po del të jetë barrë e rëndë për Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Aq e rëndë, sa i njëjti po mundohet që këtë ide t`ia “mveshë” Presidentit historik, tashmë të ndjerë dr. Ibrahim Rugova. Për këtë arsye, gazeta “Bota sot”, sjellë për lexuesit e saj, …

Më shumë

Momenti kur dy avionët e Forcave Ajrore përplasen në ajër

Dy avionë të Forcave Ajrore të Indisë (INF), të njohur si Surya Kiran (Rrezet e Diellit), u rrëzuan gjatë Aero India Shoë 2019, raportojnë mediat lokale. Pilotët, të paktën tre në total në të dy aeroplanët, raportohet të jenë nxjerrë në mënyrë të sigurtë. Aeroplani u rrëzua pranë bazës Yelahanka, …

Më shumë