Kryefaqja / LAJME (page 6)

LAJME

Edhe një i vdekur nga Koronavirusi në Shqipëri

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një pacient i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili vuante nga kanceri në mushkëri, në stad tejet të avancuar. 71-vjeçari me origjinë nga Kuçova, i trajtuar më herët në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, prej 7 ditësh ishte shtruar në spitalin …

Më shumë

Vjen reagimi i shumëpritur i Vjosa Osmanit: Nuk duhet të ndahemi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë thirrje për bashkim të politikës, e jo ndarje, në këtë kohë kur vendi po përballet me pandeminë Covid-19. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Osmani ka thënë se është koha që të gjithë përfaqësuesit politikë të bashkohen me mjekët, në …

Më shumë

Frrok Bardhi i shkruan ministrit Vitia !

Është të obligim moral dhe njerzor, të jem aty ku e kërkon Kombi im,në momentet më të vështira. Nga: Frrok Bardhi Z Arben Vitia.Ministëri i Shëndetsisë së Republikës së Kosovës. Dëshiroj të jeni mirë personalisht dhe Familjarisht. Me falini për shqetsimin. Jam Frrok Bardhi nga Mirdita ,me banim në Tiranë …

Më shumë

Shpopullimi i shqiptarëve në Serbi vijon edhe në kohë pandemie

Nga Muharrem Salihu Serbia nuk vetëmjaftohet me shpopullimin e Medvegjës, oreksi i saj nuk ka të ndalur, ajo po i don të shpopulluara edhe Bujanocin, edhe Preshevën dhe natyrisht dëshiron edhe copëtimin e Kosovës!Presheva është një nga tre komunat shqiptare në Serbi, ku ende dominon në numër popullsia shqiptare. Them …

Më shumë

Plani i 170 Agjentëve Të Putinit Dhe Serbisë Për Trazira Në Kosovë

Profesori dhe analisti i njohur shqiptar Enver Bytyçi thotë se, shërbimet ruso-serbe kanë krijuar krijuar një qendër trajnimi të përbashkët në Nish, në juglindje të Serbisë, përcjell agjencia e lajmeve INA. “Qendra e trajnimit dhe stërvitjes në Nish është e njohur si faktor destabiliteti në rajon. Duhen kujtuar ngjarjet e …

Më shumë

Dy vite nga ratifikimi i shënjimit të kufirit me Malin e Zi

Sot bëhen dy vite që kur Kuvendi i Kosovës miratoi demarkacionin me Malin e Zi. Pasditen e 21 marsit 2018, me 80 vota pro, 11 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi miratoi demarkacionin pas katër herë ndërprerjesh për shkak të gjuajtjes me gaz lotsjellës nga Vetëvendosje. Për shkak të hedhjes së …

Më shumë

Doris Pack – LDK-së: Rezistojini lojës egoiste të Grenellit dhe Trumpit, Rugova do të vepronte ndryshe

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike në Kosovë, më konkretisht ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pack përmes një cicërime në Twitter, ka thënë se gjithë kjo çfarë po ndodh në Kosovë është lojë e presidentit amerikan Donald Trump dhe ish-ambasadorit të Amerikës në Gjermani, Richard …

Më shumë
Loading...