Kryefaqja / LAJME (page 6)

LAJME

Kurti thotë se Asociacioni i Komunave Serbe ka ‘vdekur’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë në Syri Vizion. Kurti ndër të tjera ka folur edhe për kërkimin e borxheve të luftës nga shteti i Serbisë. Kurti kishte thënë se do i kërkonte shtetit fqinj një gjë të tillë dhe kishte thënë se këtë …

Më shumë

Në Triesh të Malësisë u zbulua busti i Gjergj Kastriotit Skënderbeut

Sot në Triesh në Komunën e Tuzit para shkollës Fillore ”Gjergj Kastrioti Skënderbeu” është bërëzbulimi i bustit të heroit Kombëtarë Gjergj Kastrioti – Skënderbeu. Të pranishëm ishin një numër i madh i qytetarëve nga Malësia por edhe nga Kosova, Shqipëri dhe Diaspora. Tëpranishëm ishin edhe drejtuesit e Komunës së Tuzit, …

Më shumë

Shqipëri spektakolare në Moldavi, lojë e bukur dhe 4 gola

Shqipëria ka marrë një fitore të pastër 0-4 në transfertë ndaj Moldavisë në ndeshjet e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Do të duhet të kthehemi shumë kohë pas për të gjetur një pjesë loje si ajo 45 minutave në Moldavi për Kombëtaren shqiptare, e cila arriti të realizojë 3 …

Më shumë
Loading...