Kryefaqja / LAJME (page 8)

LAJME

Mbyllet kufiri SHBA-Kanada për shkak të coronavirusit

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe kryeministri kanadez, Justin Trudeau, kanë rënë dakord të mbyllin kufirin SHBA-Kanada, për të gjitha udhëtimet jo thelbësore për të frenuar përhapjen e coronavirusit. “Kemi bërë marrëveshje reciproke duke mbyllur përkohësisht kufirin tonë verior me Kanadanë”, ka shkruar Trump në Twitter. Sipas kësaj marrëveshje, Trump ka …

Më shumë

Në Shqipëri shtyhen këstet e kredive deri më 31 maj

Kryeministri Edi Rama njoftoi se ka firmosur urdhrin për shtyrjen e kësteve të kredive. Kreu i qeverisë publikoi urdhrin në Facebook. Sipas tij, kreditë do të shtyhen deri më 31 maj 2020, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. “U tha, u bë! Sapo e firmosa, po jua çoj …

Më shumë

Konfirmohen edhe dy raste të reja në me koronavirus Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe dy raste, teksa numri total është rritur në 5. Pas tre rasteve të konfirmuara deri më tani, gjatë pasditës së sotme janë konfirmuar edhe dy raste të reja pozitive për koronavirus. Një rast nga Stublla e Vitisë, pasi kishte …

Më shumë

Njoftim i rëndësishëm për të gjithë pasagjerët e Eurokoha dhe Eurowings

Pronari i kompanisë Eurokoha dhe Kosova Airlines, Remzi Ejupi ka bërë të ditur se të gjithë pasagjerët e kompanisë Eurokoha dhe Eurowings të cilët gjenden në Kosovë nesër në mëngjes do të realizohen të gjitha udhëtimet një drejtim për në Munchen, Stuttgart, Dusseldorf, Hamburg. “Të nderuar bashkëatdhetar më lejoni t’ju njoftoi …

Më shumë

Thaçi i reagon ashpër diplomatit amerikan: S’ka marrëveshje me Serbinë që përfshin shkëmbimin e territoreve

Presidenti i Repubklikës së Kosovës Hashim Thaçi, i ka reaguar diplomatit të pensionuar amerikan, Shaun Byrnes për shkëmbimin e territoreve me Serbinë. Byrnes ka thënë se Presidenti i Republikës së Kosovës, Thaçi, dhe Presidenti i Serbisë, Vucic, kanë përgatitur një draft-marrëveshje gjithëpërfshirëse për t’i dhënë fund konfliktit që ka përcaktuar marrëdhëniet e …

Më shumë

Koronavirusi, Trump shpall gjendjen e emergjencës kombëtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shpallur “emergjencën kombëtare” për shkak të pandemisë së koronavirusit. Trump theksoi se kjo gjë i “jep akses te 50 miliardë dollarë shteteve dhe territoreve në luftën e përbashkët kundër kësaj sëmundjeje”. Presidenti amerikan u kërkoi të gjitha shteteve amerikane që …

Më shumë
Loading...