Kryefaqja / LAJME (page 9)

LAJME

Konfirmohet pezullimi i programeve amerikane të ndihmës për Kosovën

Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit të Qeverisë së SHBA-së (MCC) ka lëshuar një deklaratë permes së cilës konfirmon pezullimin e programeve të zhvillimit ekonomik në Kosovë. “Pozicioni i Shteteve të Bashkuara lidhur me tarifat e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia është i qartë. Heqja e këtyre tarifave do të përmirësojë …

Më shumë

Izolohen tri familje në Klinë, kishin kontakt me italianen e infektuar

Tri familje që tashmë janë vendosur në karantinë pasi dyshohet se kanë pasur kontakt me njërin prej të infektuarve me koronavirus, ka konfirmuar Qendra Kryesore Familjare në Klinë. Siç mëson Express, 20-vjecarja e infektuar me koronavirus, punonjëse në Caritas, ka pasur kontakt me këto familje. Ministri i Shendetësisë, Arben Vitia, …

Më shumë

A zhduket koronavirusi në mot të ngrohtë?

A zhduket koronavirusi në temperatura të larta? Që prej nisjes së përhapjes masive të Covid-19 në të gjithë botën, ka pasur mjaft teori. Fillimisht virusi u konsiderua i ngjashëm me gripin sezonal, por më i rrezikshëm për grupet e ndjeshme që kanë dhe infeksione apo sëmundje të tjera. Kjo teori …

Më shumë

2 persona të infektuar me koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka konfirmuar se dy persona janë infektuar me koronavirus. Nga 15 rastet e dyshimta, 2 prej tyre janë pozitiv. Ata janë të shtrirë në QKUK”, ka thënë ai. Vitia tregoi se dy personat; Një vajzë 20 vjeçare nga Italia ndërsa tjetri 77 vjeçar nga Kosova.

Më shumë

Fillon pa shtrëngim duarsh takimi Thaçi-Kurti

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Albin Kurti kanë filluar takimin e shumëpritur pa shtrëngim duarsh me arsyen për koronavirus. Kurti që për qëllim ka përafrimin e qëndrimeve të politikës së jashtme me Thaçin këtë herë pranoi ftesën e tij,. Takimi filloi në orën 15:00 dhe po vazhdon në Presidencë. Dy …

Më shumë
Loading...