Kryefaqja / LSHB (page 2)

LSHB

Kryetari i LSHB-së, Kastriot Berishaj: Malësia është Shqipëri! Mos votoni turq e shkij, por vetëm nr. 5 Forumin Shqiptar për Tuzin kuq e zi

Të dashur vëllezër e motra në Shqipërinë Veri-Perëndimore (trojet shqiptare nën pushtimin malazez), sot është një ditë e shumë pritur për ju dhe ne. Sot, përmes votës tuaj do të keni mundësi të vendosni për fatin e Tuzit. Qendroni krenar, ashtu siç u ka hije malësorëve! Mos e shitni votën …

Më shumë

Kastriot Berishaj shpërthen ndaj klasës politike në Tiranë e Prishtinë: Jeni nën komanden e Erdoganit dhe Vuçiçit

Komunikata e plotë e kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj. Ngjarja e sotme në Lezhë, ku inspektorët e Këshillit Kombëtar të Monumenteve kanë shembur piedestalin ku do të vendosej busti i kryeheroit kombëtar Gjergj Kastriotit pranë memorialit të tij në Lezhë tregon qartë se elemente të …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Shqipëria do të bashkohet vetëm atëherë kur të arrestohen këta faqezinjë dhe këlyshët e tyre në vilajetet e tjera shqiptare

Nga Kastriot Berishaj Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Jetësimi i aspiratës shekullore të shqiptarëve, bashkim fizik i trojeve shqiptare sipas aktit juridik të 28 Nëntorit të vitit 1912 të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, me kufijt e saj natyror është një proces i pashmangshëm, por aktualisht për fat …

Më shumë

Reagon Kastriot Berishaj: Pasaporta e Shqipërisë për të gjithë shqiptarët është e drejtë kushtetuese, ndërsa Ilir Meta është president antikushtetues i dekoruar nga Greqia shoviniste

Në intervistën e dhënë për “Deutsche Welle”, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dalur hapur kundër pajisjes së kosovarët me pasaporta të Shqipërisë. I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Urime 11 vjetorin e Pavarësisë dhe themelimin e Ushtrisë, Kosova ime e Shqipërisë

11 vjetori i pavarësisë së Republikës Shqiptare të Kosovës kërkon nga ne që ti qendrojmë besnik aspiratës sonë kombëtare për çlirimin dhe bashkim fizik të trojeve shqiptare. Obligim hyjnor i çdo shqiptari mbetet jetësimi i vullnetit të popullit shqiptar dhe amanetit të dëshmorëve të kombit për Shqipëri të Bashkuar. Forcimi …

Më shumë

GËZUAR FESTAT KOMBËTARE TË 28 NËNTORIT!

Të gjithë shqiptarëve kudo që janë, në të gjitha pjesët e Shqipërisë dhe në diasporë: GËZUAR FESTAT KOMBËTARE TË 28 NËNTORIT! 28 Nëntori është Dita e Përgjegjësisë së jetësimit të aktit juridik të 28 Nëntorit 1912 të Pavarësisë së Shqipërisë së Bashkuar, prandaj në çështjen kombëtare, o je 100% për …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Korigjim të kufijve vetëm sipas aktit juridik të 28 nëntorit të vitit 1912

“Kufijtë e Shqipërisë së Bashkuar fillojnë tek Tre Gurët e Zinj në Prevezë dhe ngjiten lartë në veri te Molla e Kuqe afër Nishit në Toplicë, kurse mbarojnë te Guri i Kuq i Malësisë së Madhe në veriperëndim. Po këtë Shqipëri, me këto troje dhe me këta kufij shtetëror e …

Më shumë

Kastriot Berishaj viziton familjen legjendare Jashari

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj sapo ka përfunduar vizitën e tij në kullën e Jasharve në Prekaz. Ai u takua me kryefamiljarin Rifat Jashari, ku ndër të tjera u diskutuan aspiratat e reja të LSHB-së, biseda u përqendrua për çlirimin e trojeve të pushtuara të …

Më shumë
Loading...