Kryefaqja / LSHB (page 3)

LSHB

NUK KEMI TOKË ME FAL, JU FALIM POLITIKANËT E KORRUPTUAR

Kjo klasë politike e cenon sovranitetin e Republikës së Kosovës dhe i‘a shuan vendit të ardhmen drejt Bashkimit Europian. Demarkacioni nuk është kushti i vetëm për liberalizimin e vizave, por edhe sikurse të ishte ky i vetmi kusht; Cili shtet normal do të quhej shtet nëse vullnetarisht e dorëzon një …

Më shumë

Tahir Veliu ‘godet’ hapur Greqinë: Çamëria i përket vetëm Shqipërisë së Bashkuar, rikthimi i saj në truallin shqiptar autokton do të finalizohet shpejt

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z.Tahir Veliu zhvilloi përsëri një prononcim për televizionin grek ‘Star Channel TV’, ku ndër të tjera u ndal tek çështja e Çamërisë dhe kufijtë e vërtetë të Shqipërisë së Bashkuar. Prononcim i kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu për televizionin …

Më shumë

Veliu: Urime 10 vjetorin e Pavarësisë, Kosova ime e Shqipërisë

10 vjetori i pavarësisë së Republikës Shqiptare të Kosovës kërkon nga ne që ti qendrojmë besnik aspiratës sonë kombëtare për çlirimin dhe bashkim fizik të trojeve shqiptare. Obligim hyjnor i çdo shqiptari mbetet jetësimi i vullnetit të popullit shqiptar dhe amanetit të dëshmorëve të kombit për Shqipëri të Bashkuar. Forcimi …

Më shumë

Flamuri shqiptar në Prishtinë u ul me direktiva nga Beogradi

Nga Tahir Veliu Fakti, që këshilltar politik i kryeministrit të Republikës së Shqipërisë Veriore (Kosovës), Ramush Haradinaj është antishqiptari Halil Matoshi tregon qartë për gjendjen e mjerueshme politike në këtë pjesë të trojeve tona. Ulja e flamurit kombëtar shqiptar dhe zëvendësimi i tij me atë të imponuar shtetëror në hyrje …

Më shumë

LSHB: Të Gjithë në Mbrojtje të Sovranitetit të Shqipërisë!

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar FTESË: Të gjithë Shqiptarët pa dallime ideologjike, nga të gjitha trojet e Shqipërisë, që të marrin pjesë në Protestën e datës 10 Shkurt, ditë e Shtunë në ora 11:00 para Kryeministrisë në Tiranë. KUNDËR: – Marrëveshjës për faljen e 12 miljeve deti Greqisë. – Marrëveshjës …

Më shumë
Loading...