Kryefaqja / LSHB (page 4)

LSHB

LSHB rregullon flamujt kombëtar në Tiranë dhe Klinë

Flamuri kombëtar i cili ishte vendosur me kokë poshtë në ndërtesen e Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Republikës së Shqipërisë në Tiranë, sot u rregullua nga aktivistët e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Ndërsa, gjatë ditës së djeshme edhe në Klinë është rregulluar flamuri kombëtar tek varrezat e …

Më shumë

Veliu: Jo protestave për kauza të huaja

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu ka reaguar ndaj protestës së Shkupit kundër vendimit për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Veliu, ka deklaruar se “nuk ka Üsküp, dhe as “Skopje, por vetëm Shkup. Ja postimi i plotë: Për të gjithë ata, që protestojnë për kauza …

Më shumë

LSHB kërkon bashkimin e trojeve shqiptare

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka kërkuar bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës në një shtet, si pjesë e procesit të jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar. Tahir Veliu, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, ka kërkuar  nga Republika e Shqipërisë dhe ajo Kosovës, që përmes një referendumi demokratik të ribashkohen …

Më shumë

LSHB nesër dorëzon kërkesën për bashkim kombëtar

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar nesër organizon një konferencë shtypi, ku do të prezantohen kërkesa e kësaj lëvizje drejtuar Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, që nëpërmjet referendumit demokratik dhe njësimit institucional e shtetëror, me forma paqësore të dy shtetet të ribashkohen në një shtet kombëtar, si pjesë e …

Më shumë

LSHB uron Forcat e Armatosura dhe paralajmëron projekt propozim për modernizimin e FA-së

Të nderuar ushtarakë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, Të nderuar shqiptarë të bashkuar rreth aspiratës natyrale për bashkim kombëtar, Me rastin e 105-Vjetorit të krijimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë kam nderin që në emër të gjithë anëtarësisë së Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar …

Më shumë

Veliu: Shqiptarët e bashkuar do t’i shembin kufijtë e imponuar

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar në vazhdën e aktiviteteve të veta me rastin e Festës së 28 Nëntorit ka organizuar vendosjen e flamujve në objektin e Lidhjes së Prizrenit. Kryetari i kësaj Lëvizjeje, Tahir Veliu, tha aktiviteti i sotëm në Morinë dhe kjo iniciativë në Prizren, është bërë për të …

Më shumë