Kryefaqja / INTERVISTA

INTERVISTA

“Politikanët e korruptuar të shkojnë pas hekurave’, Marin Mema ‘shpërthen’ ashpër kundër partive politike: Po i masakroni shqiptarët

Situata në Shqipëri fokusuar tek shifrat alarmante të ikës së shqiptarëve nga Atdheu ishte pjesë e bisedës së gazetarit Marin Mema në studion e “A Show”. Burgosja e politikanëve të korruptuar, thotë Marin Mema, do e bënte qiellin më blu dhe të ardhmen më të mirë. Adi Krasta: Duket sikur në …

Më shumë

William Walker: Jam i zhgënjyer madje edhe i zemëruar se zhvillimet në Kosovës nuk kanë shkuar si duhet

(Intevistë e ish kryesuesit të Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker. dhënë “Zërit të Amerikës” Pas masakrës që kryen forcat policore dhe ushtarake serbe, kundër shqiptarëve,  në Reçak më 15 janar të vitit 1999, ku ekzekutuan dhe masakruan 45 pjesëtarë të popullatës civile, i ë nesërmen, ish kryesuesi …

Më shumë

Kastriot Berishaj godet grekët, i quan përzirje ardhacake ndërsa partitë në Shqipëri banda ilegale kriminale

GJIROKASTËR: INTERVISTË PËR ALPOTV Intervistë për ALPOTV në Gjirokastër rreth themelimit të Degës së Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Gjirokastër dhe gjendjes aktuale në trojet e lira e të pushtuara të Shqipërisë. Publiée par Kastriot Berishaj – Shqipëria e Bashkuar sur mardi 24 avril 2018 Kryetari i Lëvizjes për …

Më shumë

Atdhetari i pavdekshëm shqiptar Abdyl Frashëri: Epiri është dhe do të mbetet gjithmonë shqiptar

Atdhetari dhe Diplomati i Shquar I pavdekshem i popullit shqiptar Abdyl Frashëri, i drejton redaksisë së gazetës “Moniteur Universale” të Parisit një artikull, i cili u botua në këtë gazetë në maj të vitit 1879.   “Zoti redaktor. Artikullit të botuar në gazetën “Republika Franceze” nuk i dhamë asnjë përgjigjeje,sepse …

Më shumë

Bugajski: Rusia po hedh në erë raportet Kosovë – Serbi

Eksperti për Ballkanin dhe për Analiza të Politikës Evropiane, Janusz Bugajski thekson se ka vetëm një aktor që po dëmton raportet midis Serbisë dhe Kosovës, dhe sipas tij, ky aktor është Rusia. Sipas Bugajskit “Rusia nuk është palë neutrale në çështjen e dialogut. Ajo është një lojtar negativ në raportet …

Më shumë
Loading...